Meny

Hvilken MPO trenger du for QSFP28 til QSFP28?

Bruk krysset hun-hun type B

For å koble QSFP28 til QSFP28 MPO, så trenger du MPO krysset hun (type B). Egentlig trenger du bare 8 fiber, men standard er 12 fiber når du kjøper MPO. 

Det betyr at du kan bruke den samme kabeltypen som QSFP+ til QSFP+ når du kjører QSFP28. Forskjellen er 4 x 10G på QSFP+ og 4 x 25G på QSFP28 i hver retning, noe som da blir åtte fiber.

Du må altså kjøpe krysset hun-hun. Du må også dobbeltsjekke singlemode eller multimode, siden begge finnes på MPO og det kan være fort gjort å anta at det skal være multimode, selv om begge variantene finnes.

Produktområder

Relaterte komponenter

Vare.nr 17-0700
MPO-kabling er en pratisk optisk løsning når behovet for større båndbredde har økt i datasenteret. En effektiv måte å levere 40 Gb og 100 Gb med høy ytelse. En kabel inneholder 12 fiber eller 6 stk duplex kanaler i hver kontakt, som sparer en hel del penger og plass i datasenteret.
1 090 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
Vare.nr 17-0875
MPO-kabling er en pratisk optisk løsning når behovet for større båndbredde har økt i datasenteret. En effektiv måte å levere 40 Gb og 100 Gb med høy ytelse. En kabel inneholder 12 fiber eller 6 stk duplex kanaler i hver kontakt, som sparer en hel del penger og plass i datasenteret.
746 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter