Meny

Kabler

30 års samlet kunnskap om kabler og kabelnett, så vi fusker ikke med vår kvalitet, men er svært opptatt av å holde høy standard til kundene våre. Våre høye krav garanterer alltid en bedre verdi enn det standarden anbefaler. Med vår høye tekniske kunnskap kan du som kunde dra nytte av vår kunnskap, sikre leveranser og god service. Under våre 30 år i bransjen har vi levert store mengder kabler til multinasjonale bedrifter. Med et lager av flere hundre ulike typer kan vi garantert alltid tilby våre kunder en kabel på lager!

 

Produkter (231)

Aktive filtre Tilbake til

Produkter

231

Modell

Vis mer

Grensesnitt

Vis mer

Oppløsning

Vis mer

Modell

Vis mer

Kategori

Vis mer

Farge

Vis mer

Krysset

Vis mer

Miljø

Vis mer

Modell fiberkabel

Vis mer

MM/SM

Vis mer

Duplex/Simplex

Vis mer

OM

Vis mer

Uttak fordon

Vis mer

Uttak strømkilde

Vis mer

Maksimal ampere

Vis mer

Fasene

Vis mer

Ekstra funksjonalitet

Vis mer

Lengde (m)

Lengde (m) fiberkabel

 
Tilkobingskabel hvit for villa. Tilkoblingskabelen utgjøres av en fiber ( Simplex). G657 for mindre bøyeradius. LSZH
67,40 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
 
I motsetning til multimode har en singlemodefiber bare én spredningsmodus, én bølgelengde av lys i fiberkjernen. Det betyr at det ikke er forstyrrelser eller overlapping mellom de ulike bølgelengdene som lyset stoppes av ved overføring av data over lange avstander.
123 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
 
Send 4K over HDMI2.0 i opptil 100 meter via denne fiberoptiske hybridkabelen. Kabelen fås i flere lengder og støtter 18G, 4K@60Hz 4:4:4 og HDCP1.4/HDCP2.2
506 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
 
Her har vi samlet fiberkabler som har en litt mer spesifikk utforming. Fra uvanlige lengder og kontakter til robuste kabeltyper.
3 930 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
 
2–4 fiber kombinert inne-/utekabel for installasjon inne og ute. Den praktiske konstruksjonen med kun 7,0 mm i utvendig diameter gjør den enkel å avisolere og praktisk å arbeide med. Et godt valg når man ønsker en «kraftigere» kabel til installasjoner der vanlig fiberpatchkabel virker for svak. Uten halogen, med flammehemmende isolasjon (HFFR).
21,80 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
 
Tilkobingskabel hvit for villa. Tilkoblingskabelen utgjøres av en fiber ( Simplex). G657 for mindre bøyeradius. LSZH
65 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
 
Tilkoblingskabel, hvit, for villa Tilkoblingskabelen består av én fiber (Simplex). G657 for mindre bøyningsradius. LSZH
78,10 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
 
Når man trenger en ekstremt tynn og smidig patchkabel, velger man vår supertynne Cat.6-kabel. Kabelen er flat og kun 1.6x6mm, hvilket gjør at den kan bøyes og plasseres på en måte som ikke er mulig med vanlig patchkabel.
52,30 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
 
Rød LC til LC Singlemode 9/125 Duplex Yd 2.0 mm. Unike farger gjør det enklere å identifisere og dokumentere. Det reduserer også risikoen for å ta feil kabel når omkobling skal skje. Velg den røde fiberen for utvalgte koblinger der du vil gjøre det enkelt å med det blotte øye identifisere riktig kabel og unngå kostbare feilkoblinger.
148 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
 
2-24 fiber kombinert innendørs/utendørs kabel for installasjon innendørs og utendørs. Den smidige konstruksjonen sammen med fiber gjør den enkel å avisolere og gir en problemfri forlegging/installasjon.
34,80 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
 
Singlemode fiber har en liten sentral kjerne som gjør at kun en lysmodus om gangen får plass i kjernen. På grunn av dette reduseres antallet lysrefleksjoner som skapes av lyset gjennom kjernen, noe som senker dempingen og skaper muligheten for signalet å ferdes lengre. Vanligste standarden på singlemode fiber er 9/125.
91,80 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
 
Multimode er kostnadseffektivt for installasjoner der lengden ikke overstiger flere hundre meter. OM3 kreves for å nå makslengden 300 meter på 10 Gbit og er også tilpasset for 40 G og 100 G. Hver Direktronik-fiber gjennomgår en manuell 3D interferometertest som garanterer glasskjernens sentrering, slik at overføringsegenskapene optimaliseres. Det gir jevnt høy kvalitet, slik at du slipper komplisert feilsøking og kostbar etterservice.
76 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
 
I motsats till multimode har en singlemode fiber bara ett spridningsläge, en våglängd av ljus i fiberkärnan. Det betyder att det inte finns någon störning eller överlappning mellan de olika våglängderna för ljuset att stoppas vid din överföring av data över långa avstånd. Varje Direktronik-fiber genomgår en manuell 3D interferometertest som garanterar glaskärnans centrering och därmed optimala överföringsegenskaper. Det ger hög jämn kvalitet så att du slipper komplicerad felsökning och kostsam efterservice
117 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
Vare.nr 104-4090
Setup.exe for enklere installasjoner
1 840 NOK eks. mva
 
Ekstra slitesterk utendørskabel med armering For ekstra slitestyrke velger man armert utendørskabel. Legges i fiberbeskyttelsesrør eller direkte i bakken. Kabelen er av såkalt "loose tube"-konstruksjon og har løse fiber i tuber rundt en sentral strekkforsterkning. Over tubene ligger lag med strekkforsterkning, PE-mantel og korrugert stålplate. En gelfylt (Tixotrop) isolering samt vannblokkerende teip rundt fiberparene gir beste vannsperre til bruk i de fleste miljøer. Kan bestilles i ønskede lengder ferdig kontaktert. Ta gjerne kontakt for mer informasjon.
26,60 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
 
Singlemode fiber har en tynn sentral kjerne. På grunn av dette reduseres antallet lysrefleksjoner som skapes av lyset gjennom kjernen, noe som senker dempingen og skaper muligheten for signalet å ferdes lengre. Vanligste standarden på singlemode fiber er 9/125.
117 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
 
Med HDMI 2.1 tredubblar du kapaciteten till 48Gbps och kan njuta av video i 8K-upplösning. Eftersom kablarna är bakåtkompatibla med HDMI 2.0 och äldre versioner kan du redan nu installera rätt kablar även om den aktiva utrustningen för 8K ännu inte är på plats.
1 150 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
 
Bruk EV-kontaktene våre til å lage egne eller reparere ødelagte ladekabler, så slipper du å kjøpe en helt ny, komplett kabel
1 040 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
 
Multimode er kostnadseffektivt for installasjoner der lengden ikke overstiger flere hundre meter. OM4 fiber er nødvendig for å oppnå makslengden 550 m for 10 Gbit Ethernet, og er også tilpasset for 40G og 100G. Hver Direktronik-fiber gjennomgår en manuell 3D interferometertest som garanterer glasskjernens sentrering, slik at overføringsegenskapene optimaliseres. Det gir jevnt høy kvalitet, slik at du slipper komplisert feilsøking og kostbar etterservice.
78,10 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
 
Multimode er kostnadseffektivt for installasjoner der lengden ikke overstiger flere hundre meter. OM4 fiber er nødvendig for å oppnå makslengden 550 m for 10 Gbit Ethernet, og er også tilpasset for 40G og 100G. Hver Direktronik-fiber gjennomgår en manuell 3D interferometertest som garanterer glasskjernens sentrering, slik at overføringsegenskapene optimaliseres. Det gir jevnt høy kvalitet, slik at du slipper komplisert feilsøking og kostbar etterservice.
77,30 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
 
Multimode 62,5/125 OM1 brukes på korte avstander og har en båndbredde på 200 MHz.km/850 nm-500 MHz.km/1310 nm. På 10 Gb er makslengden 33 meter på 62,5/125 OM1. Multimode OM1 støtter ikke 40 Gb og 100 Gb, der kreves OM3 eller OM4. Kvalitet ned i minste detalj. Alt bekreftet med individuelle måleprotokoller over demping og refleksjon, som medfølger hver kabel.
77,70 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter