Meny

Wide Area Network (WAN)

Oppdag produkter som forenkler samtrafikk og utvidelse av lokale datanettverk, uavhengig av hvilen infrastruktur som er på plass. Vi tenker gjenbruk så forvent å finne løsninger som gjør at ny teknologi brukes effektivt på eldre infrastruktur. Men selv hypermoderne plattformer for maksimal fremkommelighet både på kobber- og fiberkabel som trådløst. Savner du noe, så ta gjerne kontakt. Vi kan vanligvis finne det du trenger på kort tid. Det er slik vi liker å utvikle tilbudet.

Produkter (44)

Aktive filtre Tilbake til

Produkter
44

Grensesnitt

Vis mer

Elintak

Vis mer

Rate

Vis mer
 
DWDM mangedobler kapasiteten på en fiberkabel ved å flette sammen separate fiberporter og overføre dem alle til den andre enden på egne bølgelengder over en enkelt fiber. Det blir plass til enda flere kanaler på samme plass enn for CWDM og WDM.
16 080 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
 
Har du, eller kommer du til å få tilgang til 40G QSFP via switchen din, og ønsker du å komme lengre enn det QSFP-formatet tilbyr? Da har vi et veldig nyttig produkt.
9 730 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
Vare.nr122-1075
RJ45 til F-kontakt hun
1 070 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
Vare.nr20100218
RJ45 hun til BNC hun
1 370 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
Vare.nr18X-1540
75/120 ohm koax & 2x 15 cm kabel men BNC hann
813 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
 
En liten og fleksibel mobilruter for bruksområder som ikke trenger mange porter, men likevel krever en stabil ruter. Enheten har to porter og en plass til SIM-kort, og konfigurasjonsmulighetene gir sikker drift.
4 020 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
 
Ethernetforlengeren ED3501 er kompatibel med VDSL2 og gir høyere hastighet med utholdenhet på lengre avstand. Med denne kommer du opp i hastigheter opp til 100 Mb. Enheten selges enkeltvis, og du trenger to for å lage en komplett lenke. Bruker eksisterende struktur for å forlenge Ethernet over to-tråds kobberlinjer (RJ11).
3 350 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
 
Muksen/demuksen leveres som standard med 4, 8, eller 16 kanaler. 4- og 8-kanalers fås i versjoner med og uten utvidelsesport. Utvidelsesporten gjør at du kan legge til flere kanaler ved et senere tidspunkt uten å ta hele kostnaden for ubenyttede kanaler direkte. Den enheten som du kjøper for utvidelse kan imidlertid ikke ha samme bølgelengder som den første enheten. Wideband-porten er akkurat som det høres ut, en bred port der du kan få inn et bredere spekter. Du kan for eksempel koble til en vanlig SFP som takler et bredere signal.
4 300 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
 
TransPort WR21 fra verdensledende Digi er en kompakt mobilruter for profesjonell bruk. Den er ideell for forskjellige overvåkningstjenester, fjernkobling mot strategisk utstyr, reservelenke til faste forbindelser, tilfeldige oppkoblinger for kredittkorttransaksjoner ved sportsarrangementer osv. Nå også støtte for LTE450mHz, som f.eks. Net1 tilbyr i nettet sitt.
4 780 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
Vare.nr180-5312
OPCOM100, 2-ch dual strand CWDM MUX/DEMUX
0 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
 
Direktroniks CWDM/DWDM Optisk add / drop (OADM) Mux er utformet for å legge til eller velge bort en eller flere CWDM- eller DWDM-kanaler i en eller to fibere.
2 790 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
 
Disse TD-OADM (Time Domain Add Drop Multiplexer) er optiske add/drop mux som brukes i WDM-systemer (wavelength-division multiplexing) for å bruke flere lyskanaler inn eller ut fra én singlemode-fiber. En dedikert bølgelengde brukes til valgfri stemme, video eller nettverkstrafikk. Hver optiske kanal (bølgelengde) er helt transparent, for trafikktype, protokoll eller komprimering.
9 200 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
 
En stabil ruter med flere porter og to simkortsplasser gir denne modellen ytterligere en dimensjon i forhold til grunnmodellen 22-1584.
4 960 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
 
For den som trenger å koble til et tilbehør til datanettet på lang avstand og samtidig strømforsyne det finnes det nå denne muligheten. ED3538 gir deg tilgang til PoE 30W på opptil 300 meters avstand og 7 W på hele 1 km. Hastigheten på forbindelsen varierer med avstanden og gir tilsvarende 100 Mbps på 300 m og 35 Mbps på 1 km. PoL (Power Over Link) vever sammen strømforsyning og data, men her på 2-trådsforbindelser og med vanlig PoE-tilgang i fjernenden.
6 490 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
 
33-8001 er en 16-kanalers aktiv bølgelengde-multiplexer primært for video. For å si det enklere gjør den at brukeren kan kombinere opptil 16 ulike datakilder via ett eneste fiberpar. Hver kanal kan kobles via fiber ved hjelp av Direktroniks’ SFP-moduler med FO, FOI eller TD, eller faktisk med de fleste SFP fra 155 Mbps opptil 3 Gigabit per kanal, og gir totalt opptil 48 Gbps.
169 290 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
Vare.nr122-1150
PoE pass through + Ethernet-forlengelse
1 540 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
Vare.nr122-1701
4G, LTE, DIN-montage -30/+70C
5 860 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
Vare.nr122-1160
VDSL modem 85 Mbps på koax-kabel
2 530 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
Vare.nr122-1700
4G, LTE, DIN-montage
7 710 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
Vare.nr133-5406
CWDM mux for simplex - hele veien til SFP
36 130 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
 
Forskjellige typer endeutstyr er nå mer enn noensinne tilgjengelig med SFP/SFP+-formatet som tilkoblingsmulighet. Da blir bruksområdene stadig flere, samtidig som både fibertyper, datastrømmer og protokoller kan variere. Resultatet er at nett, lenker og protokoller integreres stadig mer i hverandre, noe som gjør at behovet for multifunksjonelle omformere øker. Til dette kan vi bruke produkter fra Fiberplex. Enheten hjelper deg til å transportere det du vil, når du vil og slik du vil.
4 910 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter