Meny

Vi er spesialister på fiberoptiske kabler!

Med vårt brede fiberkabelsortiment sammen med vår erfaring og kunnskap garanterer vi en trygg og kostnadseffektiv installasjon. 100 % 3D/interferometertestet, din garanti for stabilt høy kvalitet!

Kundetilpasset produksjon etter dine ønsker, store volumer og prosjektløsninger. Alle lengder, alle farger, alle typer. Armert, vanntett, Breakout (mangefiberkabel), fibervogner, 3D/Interferometer-testet og LSZH (Low Smoke Zero Halogen.

100 % 3D/interferometertestet, din garanti for stabilt høy kvalitet!

For å virkelig sette pris på interferometertesten (3D-testen) som hver enkelt kabel gjennomgår, må man først forstå hvor ekstremt viktig det er at fiberendene møtes i kjernens absolutte sentrum. En forutsetning for dette er at både glassflaten og ferrulens topp er slipt med meget høy presisjon. Interferometertesten gir et tredimensjonelt bilde av overflaten og dens måleverdier sikrer at alle kontakter vi leverer oppfyller strenge krav til presisjon.

Det er 3D-testen som utgjør forskjellen, ikke produksjonen

Vår produksjon er sannsynligvis ikke mye bedre enn andre kvalitetsleverandørers, det er den solide testen som gjør at du som kunde slipper å oppleve de kvalitetsvariasjoner som ellers ville oppstå. Produksjonen er et håndverk og det er klart at det kan forekomme uønskede variasjoner. Det viktige er at vi fanger opp dette allerede i produksjonen. Som bevis på dette leverer vi med et bilde av interferometertesten og alle øvrige data som du kan få behov for for din kommunikasjon.

En 3D-testet kabel koster naturligvis litt mer, men hva koster ikke en feilsøking eller et driftsavbrudd som følge av dårlig eller ujevn kvalitet?

Produkter (94)

Aktive filtre Tilbake til

Produkter
94

Modell fiberkabel

Vis mer

MM/SM

Vis mer

Duplex/Simplex

Vis mer

Lengde (m) fiberkabel

Vare.nr 17-0461
Multimode 62,5/125 OM1 brukes på korte avstander og har en båndbredde på 200 MHz.km/850 nm-500 MHz.km/1310 nm. På 10 Gb er makslengden 33 meter på 62,5/125 OM1. Multimode OM1 støtter ikke 40 Gb og 100 Gb, der kreves OM3 eller OM4.
78,40 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
96,20 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
Vare.nr 17-2020
Singlemodefiber har en tynn sentral kjerne. Det reduserer antall lysrefleksjoner som skapes av lyset gjennom kjernen, noe som reduserer dempingen og gir signalet muligheten til å reise lengre. Den vanligste standarden for singlemodefiber er 9/125.
143 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
Vare.nr 17-1850
Tilkobingskabel hvit for villa. Tilkoblingskabelen utgjøres av en fiber ( Simplex). G657 for mindre bøyeradius. LSZH
63,50 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
Vare.nr 17-0441
Singlemode fiber har en tynn sentral kjerne. På grunn av dette reduseres antallet lysrefleksjoner som skapes av lyset gjennom kjernen, noe som senker dempingen og skaper muligheten for signalet å ferdes lengre. Vanligste standarden på singlemode fiber er 9/125.
117 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
Vare.nr 17-2010
Singlemodefiber har en tynn sentral kjerne. Det reduserer antall lysrefleksjoner som skapes av lyset gjennom kjernen, noe som reduserer dempingen og gir signalet muligheten til å reise lengre. Den vanligste standarden for singlemodefiber er 9/125.
121 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
Vare.nr 17-0201
Multimode 62,5/125 OM1 brukes på korte avstander og har en båndbredde på 200 MHz.km/850 nm-500 MHz.km/1310 nm. På 10 Gb er makslengden 33 meter på 62,5/125 OM1. Multimode OM1 støtter ikke 40 Gb og 100 Gb, der kreves OM3 eller OM4. Kvalitet ned i minste detalj. Alt bekreftet med individuelle måleprotokoller over demping og refleksjon, som medfølger hver kabel.
83,10 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
Vare.nr 17-0141
Halogenfrie kabler med MTRJ til 2xST-kontakter, for å kople MTRJ-utstyr til gamle ST-fibernett. MTRJ-kontaktens to fiber deles da opp til to separate ST-kontakter. Kontaktene er UPC-slipt (Ultra Physical Contact) for å gi minst mulig demping og refleksjoner i kontaktovergangen.
85,20 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
Vare.nr 17-2200
Singlemodefiber har en liten, sentral kjerne som kun har plass til én lysmodus om gangen. Det reduserer antall lysrefleksjoner som skapes av lyset gjennom kjernen, noe som reduserer dempingen og gir signalet muligheten til å reise lengre. Den vanligste standarden for singlemodefiber er 9/125.
125 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
Vare.nr 17-1800
Tilkobingskabel hvit for villa. Tilkoblingskabelen utgjøres av en fiber ( Simplex). G657 for mindre bøyeradius. LSZH
61,60 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
Vare.nr 17-0161
Her har man helt og holdent gått bort fra den tradisjonelle ferrulen. I stedet går den "nakne" fiberen i et plaststøpt V-formet spor i kontakten. Når kontaktene møtes, bøyes selve fiberen. Ved å bruke fleksibilitet har man sikret at fiber-endene virkelig får kontakt med hverandre.
262 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
Vare.nr 17-2210
Singlemodefiber har en liten, sentral kjerne som kun har plass til én lysmodus om gangen. Det reduserer antall lysrefleksjoner som skapes av lyset gjennom kjernen, noe som reduserer dempingen og gir signalet muligheten til å reise lengre. Den vanligste standarden for singlemodefiber er 9/125.
202 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
Vare.nr 17-0231
ST-SC Multimode 62,5/125 OM1 brukes på korte avstander og har en båndbredde på 200 MHz.km/850 nm-500 MHz.km/1310 nm. På 10 Gb er makslengden 33 meter på 62,5/125 OM1. Multimode OM1 støtter ikke 40 Gb og 100 Gb, der kreves OM3 eller OM4. Kvalitet ned i minste detalj. Alt bekreftet med individuelle måleprotokoller over demping og refleksjon, som medfølger hver kabel.
77,60 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
Vare.nr 17-0121
Halogenfrie kabler med VF45 til 2xST-kontakter, for å kople VF45-utstyr til gamle ST-fibernett. VF44-kontaktens to fibre deles da opp til to separate ST-kontakter. Kontaktene er UPC-slipt (Ultra Physical Contact) for å gi minst mulig demping og refleksjoner i kontaktovergangen.
0 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
Vare.nr 17-1880
OM3 (Optical multimode 3) av 50/125 multimode fiber og kreves for å oppnå maksimal lengde på 300 meter for 10 Gbit Ethernet (10 GBaseSR) og er også tilpasset for 40G og 100 G. OM3 har blitt det naturlige valget for 50/125 fiberkabel for 10 Gbit Ethernet. For å oppnå maksimal lengde for 10 Gbit (550 meter) med multimodefiber kreves OM4 .
36,20 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
Vare.nr 17-0015
Singlemode fiber har en liten sentral kjerne som gjør at kun en lysmodus om gangen får plass i kjernen. På grunn av dette reduseres antallet lysrefleksjoner som skapes av lyset gjennom kjernen, noe som senker dempingen og skaper muligheten for signalet å ferdes lengre. Vanligste standarden på singlemode fiber er 9/125.
110 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
Vare.nr 17-0271
Singlemode fiber har en tynn sentral kjerne. På grunn av dette reduseres antallet lysrefleksjoner som skapes av lyset gjennom kjernen, noe som senker dempingen og skaper muligheten for signalet å ferdes lengre. Vanligste standarden på singlemode fiber er 9/125.
125 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
Vare.nr 17-1600
OM4 (Optical Multimode 4) 50/125 multimode fiber for å nå makslengden 550m for 10Gbit Ethernet (10GBaseSR) og er også tilpasset for 40G og 100G. En forfinet produksjonsprosess av selve glasskjernen, som er optimalisert for den svakere men billigere LED-laseren, gjør at man nå kan oppnå lengre avstand med høyere båndbredde.
73,30 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
Vare.nr 17-0451
Singlemode fiber har en tynn sentral kjerne. På grunn av dette reduseres antallet lysrefleksjoner som skapes av lyset gjennom kjernen, noe som senker dempingen og skaper muligheten for signalet å ferdes lengre. Vanligste standarden på singlemode fiber er 9/125.
110 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
Vare.nr 17-2900
En kraftig armert fiberkabel på utrykningsvogn for nødhjelp i datanettet, midlertidige oppkoblinger for TV-sendringer, konferanser, idrettsarrangement, konserter med mer.
9 140 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
Vare.nr 17-0081
Halogenfrie kabler med MTRJ til 2xST-kontakter, for å kople MTRJ-utstyr til fibernett med SC-kontakter. MTRJ-kontaktens fibre deles da opp til to separate SC-kontakter. Kontaktene er UPC-slipt (Ultra Physical Contact) for å gi minst mulig demping og refleksjoner i kontaktovergangen.
88,30 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter