Meny

100% 3D/interferometertestet, din garanti for stabilt høy kvalitet.

Ved interferometertesting kasseres opptil 30 % av de ferdige fiberkablene fordi de ikke holder mål. Med den store feilmarginen bør man virkelig spørre seg hvor smart det er å kjøpe fiber som ikke testes manuelt.

For å virkelig sette pris på interferometertesten (3D-testen) som hver enkelt kabel gjennomgår, må man først forstå hvor ekstremt viktig det er at fiberendene møtes i kjernens absolutte sentrum. Den forutsetning for dette er at både glassflaten og ferrulens topp er slipt med meget høy presisjon. Interferometertesten gir et tredimensjonalt bilde av overflaten, og måleverdien sikrer at alle kontakter vi leverer, oppfyller strenge krav til presisjon. 

 

Det er 3D-testen som utgjør en forskjell, ikke produksjonen

Vår produksjon er sannsynligvis ikke mye bedre enn hos andre kvalitetsleverandører, men det er den omfattende testen som gjør at du som kunde slipper å oppleve de kvalitetsvariasjonene som ellers kan oppstå. Produksjonen er et håndverk, og det vil naturligvis oppstå uønskede variasjoner. Det viktige er at vi fanger opp dette allerede i produksjonen. 

Den laveste prisen er ikke alltid billigst

En 3D-testet kabel koster naturligvis litt mer, men hva koster en feilsøking eller et driftsavbrudd som skyldes dårlig eller ujevn kvalitet?

Vi er spesialister på fiberkabler.

Med vårt store utvalg av fiberkabler, kombinert med vår erfaring og kunnskap, kan vi garantere en trygg og kostnadseffektiv installasjon. 100% 3D/interferometertestet, din garanti for stabilt høy kvalitet.

Kundetilpasset produksjon etter dine ønsker, store volumer og prosjektløsninger. Alle lengder, alle farger, alle typer. Armert, vanntett, Breakout (mangefiberkabel), fibervogner, 3D-/interferometertestet og LSZH (Low Smoke Zero Halogen).

Produkter (87)

Aktive filtre Tilbake til

Produkter

87

Modell fiberkabel

Vis mer

MM/SM

Vis mer

Duplex/Simplex

Vis mer

OM

Vis mer

Lengde (m) fiberkabel

 
Tilkobingskabel hvit for villa. Tilkoblingskabelen utgjøres av en fiber ( Simplex). G657 for mindre bøyeradius. LSZH
67,40 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
 
I motsetning til multimode har en singlemodefiber bare én spredningsmodus, én bølgelengde av lys i fiberkjernen. Det betyr at det ikke er forstyrrelser eller overlapping mellom de ulike bølgelengdene som lyset stoppes av ved overføring av data over lange avstander.
123 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
 
Tilkobingskabel hvit for villa. Tilkoblingskabelen utgjøres av en fiber ( Simplex). G657 for mindre bøyeradius. LSZH
65 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
 
Tilkoblingskabel, hvit, for villa Tilkoblingskabelen består av én fiber (Simplex). G657 for mindre bøyningsradius. LSZH
78,10 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
 
Rød LC til LC Singlemode 9/125 Duplex Yd 2.0 mm. Unike farger gjør det enklere å identifisere og dokumentere. Det reduserer også risikoen for å ta feil kabel når omkobling skal skje. Velg den røde fiberen for utvalgte koblinger der du vil gjøre det enkelt å med det blotte øye identifisere riktig kabel og unngå kostbare feilkoblinger.
148 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
 
Singlemode fiber har en liten sentral kjerne som gjør at kun en lysmodus om gangen får plass i kjernen. På grunn av dette reduseres antallet lysrefleksjoner som skapes av lyset gjennom kjernen, noe som senker dempingen og skaper muligheten for signalet å ferdes lengre. Vanligste standarden på singlemode fiber er 9/125.
91,80 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
 
Multimode er kostnadseffektivt for installasjoner der lengden ikke overstiger flere hundre meter. OM3 kreves for å nå makslengden 300 meter på 10 Gbit og er også tilpasset for 40 G og 100 G. Hver Direktronik-fiber gjennomgår en manuell 3D interferometertest som garanterer glasskjernens sentrering, slik at overføringsegenskapene optimaliseres. Det gir jevnt høy kvalitet, slik at du slipper komplisert feilsøking og kostbar etterservice.
76 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
 
I motsats till multimode har en singlemode fiber bara ett spridningsläge, en våglängd av ljus i fiberkärnan. Det betyder att det inte finns någon störning eller överlappning mellan de olika våglängderna för ljuset att stoppas vid din överföring av data över långa avstånd. Varje Direktronik-fiber genomgår en manuell 3D interferometertest som garanterar glaskärnans centrering och därmed optimala överföringsegenskaper. Det ger hög jämn kvalitet så att du slipper komplicerad felsökning och kostsam efterservice
117 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
 
Singlemode fiber har en tynn sentral kjerne. På grunn av dette reduseres antallet lysrefleksjoner som skapes av lyset gjennom kjernen, noe som senker dempingen og skaper muligheten for signalet å ferdes lengre. Vanligste standarden på singlemode fiber er 9/125.
117 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
 
Multimode er kostnadseffektivt for installasjoner der lengden ikke overstiger flere hundre meter. OM4 fiber er nødvendig for å oppnå makslengden 550 m for 10 Gbit Ethernet, og er også tilpasset for 40G og 100G. Hver Direktronik-fiber gjennomgår en manuell 3D interferometertest som garanterer glasskjernens sentrering, slik at overføringsegenskapene optimaliseres. Det gir jevnt høy kvalitet, slik at du slipper komplisert feilsøking og kostbar etterservice.
78,10 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
 
Multimode er kostnadseffektivt for installasjoner der lengden ikke overstiger flere hundre meter. OM4 fiber er nødvendig for å oppnå makslengden 550 m for 10 Gbit Ethernet, og er også tilpasset for 40G og 100G. Hver Direktronik-fiber gjennomgår en manuell 3D interferometertest som garanterer glasskjernens sentrering, slik at overføringsegenskapene optimaliseres. Det gir jevnt høy kvalitet, slik at du slipper komplisert feilsøking og kostbar etterservice.
77,30 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
 
Multimode 62,5/125 OM1 brukes på korte avstander og har en båndbredde på 200 MHz.km/850 nm-500 MHz.km/1310 nm. På 10 Gb er makslengden 33 meter på 62,5/125 OM1. Multimode OM1 støtter ikke 40 Gb og 100 Gb, der kreves OM3 eller OM4. Kvalitet ned i minste detalj. Alt bekreftet med individuelle måleprotokoller over demping og refleksjon, som medfølger hver kabel.
77,70 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
 
OM3 (Optical multimode 3) av 50/125 multimode fiber og kreves for å oppnå maksimal lengde på 300 meter for 10 Gbit Ethernet (10 GBaseSR) og er også tilpasset for 40G og 100 G. OM3 har blitt det naturlige valget for 50/125 fiberkabel for 10 Gbit Ethernet. For å oppnå maksimal lengde for 10 Gbit (550 meter) med multimodefiber kreves OM4 .
38,20 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
 
I motsetning til multimode har en singlemodefiber bare én spredningsmodus, én bølgelengde av lys i fiberkjernen. Det betyr at det ikke er forstyrrelser eller overlapping mellom de ulike bølgelengdene som lyset stoppes av ved overføring av data over lange avstander. Hver Direktronik-fiber gjennomgår en manuell 3D interferometertest som garanterer glasskjernens sentrering, slik at overføringsegenskapene optimaliseres. Det gir jevnt høy kvalitet, slik at du slipper komplisert feilsøking og kostbar etterservice.
62,50 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
 
I motsetning til multimode har en singlemodefiber bare én spredningsmodus, én bølgelengde av lys i fiberkjernen. Det betyr at det ikke er forstyrrelser eller overlapping mellom de ulike bølgelengdene som lyset stoppes av ved overføring av data over lange avstander. Hver Direktronik-fiber gjennomgår en manuell 3D interferometertest som garanterer glasskjernens sentrering, slik at overføringsegenskapene optimaliseres. Det gir jevnt høy kvalitet, slik at du slipper komplisert feilsøking og kostbar etterservice.
139 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
 
Multimode er kostnadseffektivt for installasjoner der lengden ikke overstiger flere hundre meter. Multimode 62,5/125 OM1 brukes over korte avstander, på 10 Gbit er makslengden 33 meter. Hver Direktronik-fiber gjennomgår en manuell 3D interferometertest som garanterer glasskjernens sentrering, slik at overføringsegenskapene optimaliseres. Det gir jevnt høy kvalitet, slik at du slipper komplisert feilsøking og kostbar etterservice.
82,60 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
 
Multimode er kostnadseffektivt for installasjoner der lengden ikke overstiger flere hundre meter. OM3 kreves for å nå makslengden 300 meter på 10 Gbit og er også tilpasset for 40 G og 100 G. Hver Direktronik-fiber gjennomgår en manuell 3D interferometertest som garanterer glasskjernens sentrering, slik at overføringsegenskapene optimaliseres. Det gir jevnt høy kvalitet, slik at du slipper komplisert feilsøking og kostbar etterservice.
75,20 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
 
OM5 er den fremtidige multimodeklassifiseringen. Når kravene til båndbredde øker, viser OM5 sin styrke. Forskjellen mellom OM4 og OM5 ser ikke ut til å være så stor, men når du får støtte for en større båndbreddeområde på 850-950 nm, kan du overveie fordelene. Hver Direktronik-fiber gjennomgår en manuell 3D interferometertest som garanterer glasskjernens sentrering, slik at overføringsegenskapene optimaliseres. Det gir jevnt høy kvalitet, slik at du slipper komplisert feilsøking og kostbar etterservice.
106 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
 
I motsetning til multimode har en singlemodefiber bare én spredningsmodus, én bølgelengde av lys i fiberkjernen. Dette betyr at det ikke er noen forstyrrelser eller overlapping mellom de forskjellige bølgelengdene som kan stoppe lyset ved overføring av data over lange avstander. Hver Direktronik-fiber gjennomgår en manuell 3D interferometertest som sikrer sentrering av glasskjernen og dermed optimale overføringsegenskaper. Det gir jevnt høy kvalitet, slik at du slipper komplisert feilsøking og kostbar etterservice.
53,40 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
 
Multimode er kostnadseffektivt for installasjoner der lengden ikke overstiger flere hundre meter. OM4 fiber er nødvendig for å oppnå makslengden 550 m for 10 Gbit Ethernet, og er også tilpasset for 40G og 100G. Hver Direktronik-fiber gjennomgår en manuell 3D interferometertest som garanterer glasskjernens sentrering, slik at overføringsegenskapene optimaliseres. Det gir jevnt høy kvalitet, slik at du slipper komplisert feilsøking og kostbar etterservice.
62,10 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
 
Fiberpatch med trekkhåndtak for paneler med mange uttak. Dagens tettbygde fiberpaneler har mangedoble rader av uttak noe som gjør det vanskelig å komme til den lille spennen på LC-kontakten for å løsne kabelen. Hver Direktronik-fiber gjennomgår en manuell 3D interferometertest som garanterer glasskjernens sentrering, slik at overføringsegenskapene optimaliseres. Det gir jevnt høy kvalitet, slik at du slipper komplisert feilsøking og kostbar etterservice.
273 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter