Meny

Industrisvitsjer for en rekke applikasjoner og miljøer

Til å begynne med må du se på svitsjens installasjonssted og hvilke alternativer for strømforsyning som er tilgjengelig. Det finnes svitsjer som er tilpasset etter rack, skap, DIN-skinne, hylle eller skrivebord. Tenk også på omgivelsene med varme/kulde/støv, fare for støt og vibrasjoner. Til vanlig snakker man om herdede eller ruggede svitsjer, men for å hjelpe deg så betegner vi dem basert på driftstemperaturen i overskriften, industrielle svitsjer (-10 til +60C), eller herdede (-40 til +75C), administrerte eller ikke-administrerte.

Svitsjene i denne kategorien har komponenter og et ytre skall som er mer slitesterkt enn normalt og er ofte testet og godkjent etter standarder som kan fungere som en guide for de som planlegger sitt nettverk etter slike betingelser. Videre må du finne ut hvor mange porter du trenger og om det er kobber (RJ45) eller fibertilkoblinger.

Aktive filtre Tilbake til

Produkter

42

Grensesnitt

Vis mer

PoE

Vis mer

Temperatur

Vis mer

Elintak

Vis mer

Rate

Vis mer

Porter

 
Den nye OttoE-serien fra Etherwan er et etterlengtet produkt. Vifteløs og med tilkoblingsenhet for strøm og reléutganger foran gir naturlige fordeler ved installasjon og service. Samtidig som det gir en installasjonshøyde på bare 100 mm. Trenger du en Profinet-kompatibel enhet? Da må du velge Gigabit-varianten.
1 510 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
Vare.nr 20101924
4 x 10/100TX PoE 30 W + 1 x 100Base SFP/RJ45 uplink
1 990 NOK eks. mva
Vare.nr 20109707
8 x 10/100/1000TX PoE 150W, 4 x 1000Base SFP
4 690 NOK eks. mva
 
Etherwans EX32008 serie er en slanket, IP30-klassifisert industriell unmanaged svitsj for Fast Ethernet. Basen er åtte porter der du kan velge med eller uten fiberport.
1 420 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
Vare.nr 20101807
8 x 10/100/1000TX PoE 30W, 2 x Gigabit SFP (DIN-strømforsyning)
4 350 NOK eks. mva
Vare.nr 20101470
8 x 10/100TX PoE 30 W + 1 x Gigabit SFP/RJ45 uplink
3 990 NOK eks. mva
Vare.nr 20101497
4 x 10/100TX PoE PSD 30 W, 1 x PoE PD 60 W + 1 x SFP/RJ45 uplink
2 600 NOK eks. mva
Vare.nr 20101870
1x10/100/1000TX till 100/1000SFP, PoE 30W
1 600 NOK eks. mva
Vare.nr 20101871
1x10/100/1000TX till 100/1000SFP, PoE 60 W
1 740 NOK eks. mva
 
EX42000 serien fra Etherwan er et økonomisk og plassbesparende alternativ for industriell Ethernet, når man bare trenger noen få porter. Svitsjene tar bare 26 mm i bredde og har plasthus med kapslingsgrad IP30.
1 170 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
16 850 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
Vare.nr 20101872
2x10/100/1000TX till 100/1000SFP, PoE 30W
1 870 NOK eks. mva
 
Med E78900E fra Etherwan får du fra 10 til 16 porter over en DIN-montert switch, egnet for krevende miljøer. Switchen gir deg også PoE på opptil 60 W, som kan fordeles med et totalt budsjett på 240 W. I tillegg får du funksjonen som gjør at du kan gå med PoE i opptil 250 m. Du får også muligheten til å koble til fibernettet ditt gjennom SFP-slottene.
21 470 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
 
SmartE-serien fra Etherwan er solide switcher som passer de fleste. Serien finnes med fra 5 til 16 porter, og den finnes for både Fast Ethernet og Gigabit Ethernet. SmartE passer for deg som ønsker rikelig med funksjoner, men som vil enkelt kunne velge de funksjonene du trenger, og kunne administrere dem eksternt. Hvis du monterer switchen i utkanten av nettverket, i ekstreme og ikke-ventilerte miljøer, kommer den til sin rett! Bruksområdene kan være alt fra prosessautomasjon, bygningsautomasjon og fornybar energi til billettsystemer og mye mer.
4 130 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
Vare.nr 20101223
8x10/100/1000TX PoE 480W, 2x SFP
6 800 NOK eks. mva
 
Den nye og forbedrede EX43000-serien er egentlig en helt ny svitsj mot forrige versjon. Enheten har ikke bare et nytt brikkesett, men har også fått mange gode egenskaper. Redundante innganger for kraftmating, alarmport og QoS-egenskaper gjør denne veldig god og rimelig.
2 830 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
 
For deg som ønsker tilgang til Etherwans fine kvalitet og trenger en rimelig 16 porters 100Base-plattform i DIN-format. De avklarte fine testene på temperaturmotstand får du på kjøpet.
2 660 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
Vare.nr 133-0372
7x10/100TX, 1x100FX-SC Singlemode 15km
4 200 NOK eks. mva
 
EX46900A fra Etherwan er en PoE-switch-plattform for enkel bruk i utfordrende miljøer. Med åtte PoE-porter opp til 30 W kan den forsyne mye av bakenforliggende endeutstyr.
7 170 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
Vare.nr 20104008
Horisontell, 6xRJ-45, 1x3plg, 54VDC, 1xRS-232, 1xmicroSD
23 640 NOK eks. mva
Vare.nr 122-1369
4x10/100TX + 4x100Base SFP
9 850 NOK eks. mva