Meny

Vare.nr 33-4123

SFP Singlemode 20km (LX) 1.25Gbps DDMI

En SFP (small form-factor pluggable optical transceiver) Gigabit LX som gir Gigabit-hastighet opp til 20km på singlemode-fiber. Les mer

Varianter

Ser du ikke oppsettet? Kontakt oss - vi hjelper deg til riktig løsning!
Tilgjengelighet 298
Levering 1-2 dager
318 NOK eks. mva
  • Tilbehør

    104 NOK eks. mva
    Finnes i flere varianter
    110 NOK eks. mva
    Finnes i flere varianter
  • Lære mer

  • Teknisk spesifikasjon

    Model SFP
    SFP
    Interface
    Singlemode
    Range
    20
    Data rate
    1.25Gbps
    Connector
    LC
    Temperature SFP
  • Dokumenter

  • Produktbeskrivelse

    En SFP (small form-factor pluggable optical transceiver) Gigabit LX som gir Gigabit-hastighet opp til 20km på singlemode-fiber. 

    1000Base-LX er det opprinnelige navnet på standarden som kalles LX/LH eller LX10. Dette fordi den først hadde maksimal rekkevidde på bare 5km, men i takt med forbedret optikk senere 10km noe som er det LX/LH-standarden egentlig stipulerer. Prisforskjellen mellom moduler for 10km og 20km er liten og derfor spanderer vi de ekstra 10 kilometerne. LX-modulen fungerer også bra på multimode-fiber opp til 550m, men da bør man bruke en patchkabel med modal conditioning, se under "Kabling Fiber".

    Robust eller standard

    Våre standardmoduler tåler allerede ganske høye temperaturer (+85 °C), men for ekstreme lavtemperaturer og i omgivelser med store svingninger anbefales våre robuste/industrielle varianter som tåler -40 °C / +85 °C. De er bare marginalt dyrere enn standardmodulen og det er selvfølgelig aldri en ulempe å velge den uansett bruksområde. Alltid industrielle moduler til industrielle svitsjer!

    DDMI/DMI/DOM

    Digital Diagnostic Monitoring Interface, Digital Diagnostic Monitoring og Digital Optical Monitoring er alle forskjellige benevnelser på den ekstra overvåkningsfunksjonen som gir brukeren mulighet til å lese ut sanntidsparametere fra den optiske modulen. Med støtte for dette også i svitsjen kan alarmnivåer for avleste verdier bidra til raskere feilsøking og tidlige varselsignaler på forestående problemer. Eksempler på dette er påtiske inn- og utgangseffekter, temperatur, laser bias current (de analoge delene av modulen), målespenning etc. Alt etter standard SFF-8472 MSA.

    Power Budget: 11db

Alternativer for dette produktet

Vare.nr 33-4755
33-4755 - 10/100/1000TX, 1x 100/1000Base SFP
626 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
Vare.nr 33-1500
Nå kan du konvertere til den bølgelengden, fibertypen eller datatypen du vil, så lenge SFP-ene har samme hastighet. Den har altså ikke 3R-funksjonaliteten som gjør det mulig å blande ulike hastigheter, men er til gjengjeld betydelig billigere enn andre.
927 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
Vare.nr 33-4745
Hvis du trenger to porter ut fra planlagt konverter, så har vi produktene for deg. Perfekt mellom kobber og fiber når du ikke ønsker å bruke mer aktivt utstyr for å få to RJ45-porter bak. Du kan raskt og enkelt forgreine fiberen i to retninger ved den kobberbaserte delen av nettverket.
865 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
Vare.nr 33-0272
En ren og nedskalert svitsj som er kompakt og maksimalt fleksibel, men uten fordyrende overvåking eller innstillinger som er vanskelige å forstå. Dessuten helt lydløs som gjør den lett å plassere ute i kontormiljøet.
2 710 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
Vare.nr 17-0016
Singlemode fiber har en liten sentral kjerne som gjør at kun en lysmodus om gangen får plass i kjernen. På grunn av dette reduseres antallet lysrefleksjoner som skapes av lyset gjennom kjernen, noe som senker dempingen og skaper muligheten for signalet å ferdes lengre. Vanligste standarden på singlemode fiber er 9/125.
108 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
Vare.nr 00-3302
00-3302 – Pakkebrett SFP 10 stk.
6,35 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
Vare.nr 00-3304
00-3304 – Pakkebrett SFP 20 stk.
6,35 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
Vare.nr 00-3306
00-3306 – SFP-forpakning 1-stykk (100 stk.)
518 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
Vare.nr 02-6000
Singelmode-lasere fås i en rekke ulike energinivåer, vanligvis oversatt til rekkevidde i kilometer i vanlig språkbruk. En kraftig laser i for eksempel en SFP eller mediekonverter kan forårsake proble
99,10 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter