Meny

Vare.nr 133-0004

Mediakonverterere

Xpresso EM-serien inneholder et heldekkende sortiment av mediekonvertere for å konvertere fra 10, 100 eller 1000 Mbps kobber til 100 og 1000 Mbps fiber. Med to enheter forlenger du lett avstanden mellom brukere og arbeidsgrupper. Les mer

Varianter

Tilgjengelighet 0
Levering 2-10 dager
872 NOK eks. mva
  • Tilbehør

    5 020 NOK eks. mva
    Finnes i flere varianter
    2 560 NOK eks. mva
    Finnes i flere varianter
    170 NOK eks. mva
    Finnes i flere varianter
  • Teknisk spesifikasjon

    Interface
    Multimode
    Power input
    12V DC
    Rate
    10/100Base
  • Produktbeskrivelse

    Xpresso EM-serien inneholder et heldekkende sortiment av mediekonvertere for å konvertere fra 10, 100 eller 1000 Mbps kobber til 100 og 1000 Mbps fiber. Med to enheter forlenger du lett avstanden mellom brukere og arbeidsgrupper. Takket være switchteknologien risikerer du ikke å få problemet med for mange hub/repeater-trinn, som du får med en tradisjonell media omformerne allerede etter to trinn.

    Konvertering med en enkelt fiber (WDM)

    En ny type WDM-konverter (Wave Length Division Multiplexing) gjør at du kan utnytte fibernettet dobbelt så effektivt. Det som tidligere krevde 2 fibre kan nå gjøres med en enkelt. Dette er mulig ved å sende (TX) og ta imot (RX) på to ulike bølgelengder. Legg merke til at det kreves at man bruker ulike mediekonvertere i begge ender. Bølge lengder på TX og RX må passe mot hverandre.

    Alle passer vårt kabinett 33-0160 for 19 "-montasje

    Se kabinettet over som passer alle Expresso-mediekonvertere.

    • Svitsjet med automatisk hastighetsdeteksjon 10/100 Mbps
    • DIP-svitsjfunksjon som kan låse omformeren i ønsket modus, hvis nødvendig
    • Fiberporter for 100 og 1000 Mbps i ST, SC, MT-RJ og VF45-utførelse
    • Både enkelt- og multimode
    • Back pressure flytkontroll i henhold til 802.3x
    • Lagrer 4096 MAC-adresser
    • Lampene viser Portstatus og utnyttelse
    • Kompakt bordmodell
    • Selv for rack-montering
    • Nøkkel hull for veggmontering

    48V forsyning

    For telekommunikasjonsbruk tilbyr vi også spesialtilpassede aggregater slik at mediekonverterne kan mates med 48V DC.

    Betegnelser

    • MM= Multimode
    • SM= Singlemode
    • BX-U= Uplink WDM 1310TX/1550RX
    • BX-D= Downlink WDM, 1550TX/1310RX

Alternativer for dette produktet

Vare.nr 133-4755
10/100/1000TX, 1x 100/1000Base SFP
665 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
Vare.nr 133-1500
Nå kan du konvertere til den bølgelengden, fibertypen eller datatypen du vil, så lenge SFP-ene har samme hastighet. Den har altså ikke 3R-funksjonaliteten som gjør det mulig å blande ulike hastigheter, men er til gjengjeld betydelig billigere enn andre.
1 020 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter