Meny

Vare.nr 20114154

USB-C 3.0, SFP 1000Base-X eller 100Base-FX

En liten og praktisk adapter som gir rask og stabil nettverkstilkobling via fiberkabel for bærbare og stasjonære datamaskiner samt nettbrett med USB-C-uttak Les mer

Varianter

Tilgjengelighet webshop 6 st
Levering 1-2 dager
1 360 NOK eks. mva
  • Produktbeskrivelse

    Med dette USB-C-nettverkskortet får man en mer stabil og sikker nettverkstilkobling enn med Wi-Fi. Adapteren (dongelen) klarer overføringshastighet på opptil 1000 Mbps og leverer opptil 2000 Mbps full dupleks båndbreddekapasitet.

    Med USB-standarder som dekker Gigabit-hastighet, blir USB-C-porten enda mer interessant å kombinere mot de raske forutsetningene som fiber tilbyr. Her er et perfekt verktøy å bruke når man ønsker å koble seg til ledig fiberport midlertidig.

    Det kan være en servicetekniker som ved hjelp av en bærbar PC raskt må analysere lenken eller få tilgang til nettverket. Med gigabithastigheten tar man imot og sender analyser, filer, programmer og andre tunge programmer direkte til en håndholdt enhet uten å skape såkalte flaskehalser. Bare velg riktig SFP-modul for fiberen som skal brukes.

    Forslag til SFP-moduler:

    Spesifikasjoner

    • Grensesnitt:
      • 1 x USB-C 3.0
      • 1 x SFP 1000Base-X eller 100Base-FX (auto-detection)
    • Overføringshastighet: 10/100/1000 Mbps
    • Får strøm via USB-uttaket, krever ikke strømadapter
    • Chipsett: Realtek RTL8213B
    • Systemkompatibilitet:
      • Windows® 7, 8, 8.1, 10, 11
      • Windows® Server 2008, 2012, 2016, 2019
      • macOS 10.9, 10.14, 11.0, 12.0, 13.0
      • Linux® kernel 3.5 og høyere, kun LTS-versjoner
    • Mål: 78 x 27 x 18 mm
    • Vekt: 46 g
  • Lære mer

  • Teknisk spesifikasjon

    Interface
    USB C - SFP
    PoE Standards
    Non-POE
    Form factor
    Desktop
    Uplink Port Rate
    1G
    Produkttyp
    Single Item
  • Dokumenter

Alternativer for dette produktet

 
1000Base-SX gjelder kun for multimode-fiber, og avstanden avhenger av hvilken fibertype som brukes. 220 m med 62,5/125 (OM1), 550 m med standard 50/125 (OM2) men helt opp til, og over 1 km med laseroptimalisert OM3 eller OM4. Disse SFP har DDMI, altså diagnosefunksjon.
216 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
 
En SFP (small form-factor pluggable optical transceiver) Gigabit LX som gir Gigabit-hastighet opp til 20km på singlemode-fiber.
342 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
 
Lad mobiltelefoner og nettbrett mens du surfer på Internett. Det finnes tre forskjellige varianter, med rett eller vinklet USB-C-kontakt samt med høyere utgående PoE-effekt. Disse 10/100 Mbps-nettverksadapterne leverer både strøm- og nettverkstilkobling til USB-C-enheter i nettverk som har Power over Ethernet via PoE-standarden IEEE802.3at eller lavere
662 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
Vare.nr 20114155
USB 3.0 til Gigabit Ethernet NIC
266 NOK eks. mva
Vare.nr 20113252
USB 3.0 Type-C og Type-A, NBase-T Ethernet (2.5GBASE-T)
5 970 NOK eks. mva
Vare.nr 20114154
USB-C 3.0 til SFP, fiberoptisk konverter
1 360 NOK eks. mva
Vare.nr 20113517
1 m, hunn, svart
116 NOK eks. mva
Vare.nr 20104363
USB-C, SFP 1000 Mbit, svart, USB 3.0
2 371,50 NOK 2 790 NOK Listpris eks. mva
 
Kabelen gir maksimal dataoverføring og lading på grunn av den lavere kapasiteten i type A-kontakten i den ene enden, noe som innebærer maks. 15 W lading og 5 Gbs hastighet. Dermed følger den USB3.1Gen1 for 5 Gbps.
81,52 NOK 95,90 NOK Listpris eks. mva
Finnes i flere varianter
Vare.nr 105-0700
1m, hane till hana, svart
149,60 NOK 176 NOK Listpris eks. mva
 
En USB 3 videokabel med høy ytelse for å koble sammen en senderenhet (datamaskin) og en mottakerenhet (bildeskjerm/TV), der begge enhetene er utstyrt med et USB-C-uttak. Kabelen støtter overføring av lyd og video, men ikke data. Kabelen er kompatibel med standarden USB 3.2 Gen 2 (ikke bakoverkompatibel med USB 2.0 eller eldre)
1 360 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
Vare.nr 20109091
0,8 m, han til han, nylonkabel
542 NOK eks. mva