Meny

CWDM/DWDM mux, enkel måte å øke kapasiteten til eksisterende fiber

Å bruke xWDM-MUX er en enkel måte å utvide kapasiteten til eksisterende fiber. Teknologien er basert på en mux/demux, som blander lys av ulike bølgelengder på den ene enden (Mux) og skiller lyset (Demux) i den andre enden. Du trenger altså et par for å få en fungerende forbindelse. Metoden er standardisert i ITU G.695 og 694.2 og brukes innen Ethernet, Fiber Channel, SAN og SONET. Opptil 16 duplekskanaler kan blandes i et enkelt fiber par og gir deg god bredde for å utnytte din eksisterende fiber.

cwdm 16 kanaler mux/demux

Vi tilbyr et bredt utvalg av MUX, fra passiv enheter opp til hele aktive XWDM systemet. Kontakt oss, så vil vi sammen finne en løsning som passer deg.

Produkter (10)

Aktive filtre Tilbake til

Produkter
10

Grensesnitt

Vis mer

Elintak

Vis mer

Rate

Vis mer
 
Har du, eller kommer du til å få tilgang til 40G QSFP via switchen din, og ønsker du å komme lengre enn det QSFP-formatet tilbyr? Da har vi et veldig nyttig produkt.
9 670 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
Vare.nr180-5312
OPCOM100, 2-ch dual strand CWDM MUX/DEMUX
0 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
 
Muksen/demuksen leveres som standard med 4, 8, eller 16 kanaler. 4- og 8-kanalers fås i versjoner med og uten utvidelsesport. Utvidelsesporten gjør at du kan legge til flere kanaler ved et senere tidspunkt uten å ta hele kostnaden for ubenyttede kanaler direkte. Den enheten som du kjøper for utvidelse kan imidlertid ikke ha samme bølgelengder som den første enheten. Wideband-porten er akkurat som det høres ut, en bred port der du kan få inn et bredere spekter. Du kan for eksempel koble til en vanlig SFP som takler et bredere signal.
4 270 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
 
Forskjellige typer endeutstyr er nå mer enn noensinne tilgjengelig med SFP/SFP+-formatet som tilkoblingsmulighet. Da blir bruksområdene stadig flere, samtidig som både fibertyper, datastrømmer og protokoller kan variere. Resultatet er at nett, lenker og protokoller integreres stadig mer i hverandre, noe som gjør at behovet for multifunksjonelle omformere øker. Til dette kan vi bruke produkter fra Fiberplex. Enheten hjelper deg til å transportere det du vil, når du vil og slik du vil.
4 870 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
 
Direktroniks CWDM/DWDM Optisk add / drop (OADM) Mux er utformet for å legge til eller velge bort en eller flere CWDM- eller DWDM-kanaler i en eller to fibere.
2 770 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
 
DWDM mangedobler kapasiteten på en fiberkabel ved å flette sammen separate fiberporter og overføre dem alle til den andre enden på egne bølgelengder over en enkelt fiber. Det blir plass til enda flere kanaler på samme plass enn for CWDM og WDM.
15 970 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
 
33-8001 er en 16-kanalers aktiv bølgelengde-multiplexer primært for video. For å si det enklere gjør den at brukeren kan kombinere opptil 16 ulike datakilder via ett eneste fiberpar. Hver kanal kan kobles via fiber ved hjelp av Direktroniks’ SFP-moduler med FO, FOI eller TD, eller faktisk med de fleste SFP fra 155 Mbps opptil 3 Gigabit per kanal, og gir totalt opptil 48 Gbps.
168 100 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
Vare.nr133-5406
CWDM mux for simplex - hele veien til SFP
43 580 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
 
Disse TD-OADM (Time Domain Add Drop Multiplexer) er optiske add/drop mux som brukes i WDM-systemer (wavelength-division multiplexing) for å bruke flere lyskanaler inn eller ut fra én singlemode-fiber. En dedikert bølgelengde brukes til valgfri stemme, video eller nettverkstrafikk. Hver optiske kanal (bølgelengde) er helt transparent, for trafikktype, protokoll eller komprimering.
9 130 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
 
Å utnytte eksisterende fiber maksimalt ved å skille lyset for å øke båndbredden din går naturligvis også veldig bra hvis du kun har tilgang til en lenkefiber (simplex) mellom punktene. Det gjelder bare å tenke litt på hvordan du sender og mottar valgte kanaler på muxen.
6 790 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter