Meny

Vare.nr 33-4248

SFP+ Multimode SR 10Gbps DDMI

10GBase-SR (short reach) bruker 850 nm bølgelengde og gir 10 Gbps over en multimode-fiber. Les mer

Varianter

Ser du ikke oppsettet? Kontakt oss - vi hjelper deg til riktig løsning!
Tilgjengelighet 463
Levering 1-2 dager
329 NOK eks. mva
  • Lære mer

  • Teknisk spesifikasjon

    Model SFP
    SFP+
    Interface
    Multimode
    Range
    0,3
    Data rate
    10Gbps
    Connector
    LC
    Temperature SFP
  • Dokumenter

  • Produktbeskrivelse

    10GBase-SR (short reach) bruker 850nm bølgelengde og 10GBaset-LRM 1310nm. Forskjellen er imidlertid betydelig større enn hva man kan først forestille. 10GBase-SR bruker en såkalt VCSEL-laser som er betydelig billigere og strømbesparende enn for 10GBase-LRM. Til gjengjeld er maksimal rekkevidde begrenset av fiber kvaliteten. Med gammel multimode 62,5/125 kommer du knapt 30m, med 50/125 (OM2) drøye 80m. Først med den laseroptimaliserte OM3-kabelen når du de forventede 300m og med den nyeste OM4 opp til 400m.

    10GBase-LRM (long range multimode) er betydelig dyrere men gir i stedet stabile 220m uansett hvilken av fiberkablene som brukes. Det er til og med mulig å bruke denne også på singlemodefiber og da forvente seg opp til 300m rekkevidde hvis såkalt mode conditioning-kabler brukes.

    Robust eller standard

    Våre standardmoduler tåler allerede ganske høye temperaturer (+85 °C), men for ekstreme lavtemperaturer og i omgivelser med store svingninger anbefales våre robuste/industrielle varianter som tåler -40 °C / +85 °C. De er bare marginalt dyrere enn standardmodulen og det er selvfølgelig aldri en ulempe å velge den uansett bruksområde. Alltid industrielle moduler til industrielle svitsjer!

    DDMI/DMI/DOM

    Digital Diagnostic Monitoring Interface, Digital Diagnostic Monitoring og Digital Optical Monitoring er alle forskjellige benevnelser på den ekstra overvåkningsfunksjonen som gir brukeren mulighet til å lese ut sanntidsparametere fra den optiske modulen. Med støtte for dette også i svitsjen kan alarmnivåer for avleste verdier bidra til raskere feilsøking og tidlige varselsignaler på forestående problemer. Eksempler på dette er påtiske inn- og utgangseffekter, temperatur, laser bias current (de analoge delene av modulen), målespenning etc. Alt etter standard SFF-8472 MSA.

    Effektbudsjett: 4dB (850nm), 3.5dB (1310nm)

Alternativer for dette produktet

Vare.nr 33-1274
Multikonvertereren gir utstyret ditt riktige forutsetninger uansett hva du går ut fra og hva du vil oppnå i overføringen. Bølgelengder og fibertype er nå ikke noe problem. Bare plugg i SFP/SFP + som du trenger så tar multikonvertereren seg av resten.
9 390 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
Vare.nr 17-1600
OM4 (Optical Multimode 4) 50/125 multimode fiber for å nå makslengden 550m for 10Gbit Ethernet (10GBaseSR) og er også tilpasset for 40G og 100G. En forfinet produksjonsprosess av selve glasskjernen, som er optimalisert for den svakere men billigere LED-laseren, gjør at man nå kan oppnå lengre avstand med høyere båndbredde.
68,90 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
Vare.nr 17-1180
OM4 (Optical Multimode 4) er den 50/125 multimode for å nå makslengden 550m for 10Gbit Ethernet (10GBaseSR) og er også tilpasset for 40G og 100G. En forfinet produksjonsprosess av selve glasskjernen som er optimalisert for den svakere men billigere LED-laseren gjør at man nå klarer lengre avstand med høyere båndbredde
55,40 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter