Meny

Vare.nr 33-4243

SFP+ Singlemode 40km (ER) 10Gbps DDMI

10GBase-ER (extended reach) for singlemode 40km bruker 1550nm bølgelengde og en kraftigere EML-laser. Det gjør at man på kortere avstand enn 20km bør bruke en demper på ca. 5dB for å ikke risikere skade på mottakerens krets. Les mer

Varianter

Ser du ikke oppsettet? Kontakt oss - vi hjelper deg til riktig løsning!
Tilgjengelighet 1
Levering 1-2 dager
  • Teknisk spesifikasjon

    Model SFP
    SFP+
    Interface
    Singlemode
    Range
    40
    Data rate
    10Gbps
    Connector
    LC
    Temperature SFP
  • Produktbeskrivelse

    10GBase-ER (extended reach) for singlemode 40km bruker 1550nm bølgelengde og en kraftigere EML-laser. Det gjør at man på kortere avstand enn 20km bør bruke en demper på ca. 5dB for å ikke risikere skade på mottakerens krets. Se under “Kontakter” for riktig demper eller spør oss hvis du er usikker.

    Vi tilbyr disse i 1310nm til noe lavere pris men merk at dempingen kan være høyere på 1310nm sammenlignet med 1550nm og at det derfor kan finnes begrensning i hvor langt dere når.

    Robust eller standard

    Våre standardmoduler tåler allerede ganske høye temperaturer (+85 °C), men for ekstreme lavtemperaturer og i omgivelser med store svingninger anbefales våre robuste/industrielle varianter som tåler -40 °C / +85 °C. De er bare marginalt dyrere enn standardmodulen og det er selvfølgelig aldri en ulempe å velge den uansett bruksområde. Alltid industrielle moduler til industrielle svitsjer!

    DDMI/DMI/DOM

    Digital Diagnostic Monitoring Interface, Digital Diagnostic Monitoring og Digital Optical Monitoring er alle forskjellige benevnelser på den ekstra overvåkningsfunksjonen som gir brukeren mulighet til å lese ut sanntidsparametere fra den optiske modulen. Med støtte for dette også i svitsjen kan alarmnivåer for avleste verdier bidra til raskere feilsøking og tidlige varselsignaler på forestående problemer. Eksempler på dette er påtiske inn- og utgangseffekter, temperatur, laser bias current (de analoge delene av modulen), målespenning etc. Alt etter standard SFF-8472 MSA.

    Effektbudsjett: 14.8dB (1550nm), 14dB (1310nm)

Alternativer for dette produktet