Meny

Vare.nr 33-4360

SFP+ Active Optical Cable (AOC)

Det finnes mange grunner til å velge den aktive optiske kabelen i stedet for den passive aller aktive kobberbaserte modellen (SFP+ Direct Attach), ikke minst fordi det blir enklere med kun én kabeltype uansett avstand i stedet for å måtte blande aktive og passive kobberkabler i serverrommet. Les mer

Varianter

Ser du ikke oppsettet? Kontakt oss - vi hjelper deg til riktig løsning!
Tilgjengelighet 3
Levering 1-2 dager
  • Teknisk specifikasjon

    Model SFP
    SFP+
    Interface
    Multimode
    Range
    0,001
    Connector
    AOC
    Temperature SFP
  • Produktbeskrivelse

    Det finnes mange grunner til å velge den aktive optiske kabelen i stedet for den passive aller aktive kobberbaserte modellen (SFP+ Direct Attach), ikke minst fordi det blir enklere med kun én kabeltype uansett avstand i stedet for å måtte blande aktive og passive kobberkabler i serverrommet.

    Den beste grunnen er nok feilfrekvensen. Bit Error Rate (BER) for den optiske kabelen er omtrent en tusendel av den for kobberkabelen. I mer praktiske termer velger man mellom en feil hvert hundrede sekund eller en hvert hundretusende!

    • Lavt strømforbruk
    • Tynnere kabel reduserer trengselen i racket
    • Enkelt med én kabel for alle lengder
    • Lav Bit Error Rate

Alternativer for dette produktet