Skriv inn din e-post
Produkter
Finn blant alle våre produkter
Andre måter å finne på
Andre måter å finne på
Andre måter å finne på
Andre måter å finne på
Andre måter å finne på
Andre måter å finne på
Andre måter å finne på
Andre måter å finne på
Andre måter å finne på
Andre måter å finne på
Vare.nr 20114054
Full hastighet på 40 Gbps med en frekvens på 2 GHz (2000 MHz) i lengder på opptil 30 meter. Med Cat.8.1-kabler overfører du data opptil fire ganger raskere enn 6A uten å gjøre kabelen tykk og klumpete. Kablingen er fullt bakoverkompatibel med tidligere lavere standarder. Les mer
Varianter
Cat.8.1 skiller seg fra tidligere standarder ved at den støtter en hastighet på opptil 40 Gbps sammenlignet med tidligere 10 Gbps for Cat.6A, med en frekvens på 2 GHz (2000 MHz). Cat.8.1 har en maksimal lengde på 30 meter og er kun tilgjengelig i skjermet utførelse, S / FTP-kabel.
Hvis du tidligere har jobbet med Cat.6-kabler, vil du føle deg komfortabel med å bruke Cat.8.1, det er samme kablingstype som før, dvs. det fysiske utseendet til Cat.8.1-kablingen ligner kabling i de nedre kategoriene og bruker akkurat som tidligere RJ45-kontakter.
Hvis du planlegger et nettverk med hastigheter over 10 Gb/s, kan du være trygg på at Cat 8.1 er det riktige valget uansett hvilken nettverkstopologi du foretrekker: Top-of-rack (ToR), End-of-Row (EoR) eller Middle-of-Row (MoR), Cat 8.1 støtter alle.
Både Cat.8.1 og Cat.8.2 støtter 25 Gbps og 40 Gbps. Forskjellen ligger i typen kontakt. Cat.8.1 bruker en RJ45-kontakt mens Cat.8.2 bruker en TERA-, ARJ45- eller GG45-kontakt.
Som standardfarge for Cat.8.1 har man bestemt mørk blå, noe som gjør det enkelt å skille Cat.8.1-kabler fra andre kabler under installasjonen.
Halogenfri kabel innehåller inte klor och utvecklar därför inte samma gifta gaser som kabel baserad på PVC. Direktroniks halogenfria produkter är inte dyrare än vanliga, så välj halogenfritt så förebygger du svåra rökskador vid brand. Lär dig mer om fördelarna med halogenfritt
I 2001 ble den velkjente Cat5e-standarden introdusert, som håndterte båndbredder på opptil 100 MHz og med en hastighet på opptil 100 Mbps. Etter det fikk vi CAT 6, CAT 6A og CAT 7, men nå har fiber fått en skikkelig utfordrer i CAT 8. Med en båndbredde på 2000 MHz og hastigheter på opptil 40 Gbps åpnes igjen nye muligheter og bruksområder for CAT-nettv