Meny

Vare.nr 133-4850

SFP 12Gbps Video Optical Transceiver, 20 km

Video SFP for kostnadseffektiv video-overføring over singlemode dupleks-fiber. Denne SFP sender og tar imot data i hastigheter fra 50 Mbps opp til 11,88 Gbps. Kompatibel med SMPTE ST-297-2006, ST2081 og ST-2082. Les mer

Varianter

Tilgjengelighet 0
Levering 2-10 dager
5 600 NOK eks. mva
  • Produktbeskrivelse

    Beskrivelse

    Video SFP-en er utformet for å overføre/motta datahastigheter fra 50 Mbps til 11,88 Gbps, dette i samsvar med SMPTE ST 2082-1 (12G UHD-SDI), ST 2081-1 (6G UHD-SDI), ST424 (3G SDI), ST 292 -1 (HD-SDI) og ST 259 (SD-SDI). Denne Video SFP støtter signaler med SDI-patologiske mønster.

    For å sikre feilfri overføring inneholder standardene en datascrambler/descrambler for å skape mange overganger i de serielle dataene, noe som gjør det enklere for mottakeren å beholde timingen. Som et resultat er det enkelte kombinasjoner av scrambler-tilstand og databitenes kryptering som fører til en sekvens av opptil 20, etterfulgt av enere eller nuller. Disse sekvensene kalles patologiske betingelser, og de viser seg i konkrete nyanser av rosa eller grått. Disse patologiske forholdene kan skape feil under overføring gjennom typisk AC-koblet optikk, eller annet AC-koblet grensesnitt. Videoforbedret eller SMPTE-kompatibel optikk er utformet for å godta disse patologiske forholdene, slik at de lengre sekvensene av enere eller nuller kan passere uten feil.

    Video SFP-en består av disse delene:

    • En DFB-laser
    • En PIN-fotodiode integrert med en trans-impedansforforsterker (TIA)
    • Klokke-låsekretser og en mikrokontroller (MCU).

    Video SFP-en er tilgjengelig i to versjoner, en som er kompatibel med SFP Multi-Source Agreement (MSA), og en som følger Video SFP Non-MSA. Forskjellen med en kombinert sender/mottaker Video SFP er at kontaktpinnen som styrer avstenging av senderlaseren, sitter på forskjellige pinner, pinne 3 på MSA mot pinne 20 på Non-MSA. Derfor er det lurt å bruke riktig type, selv om dataoverføring fungerer i begge tilfeller.

    Bruksområder

    • Serielt digitalt fiberoverføringssystem for SMPTE ST 259, SMPTE ST 344, SMPTE ST 292-1 / 2, SMPTE ST 424, SMPTE ST 2081-1 og SMPTE ST 2082-1 Signaler
    • UHDTV / HDTV / SDTV Service Interfaces

    Funksjoner

    • SD / HD / 3G / 6G / 12G-SDI SFP-sender/mottaker
    • Kompatible med ST 259, ST 292-1, ST 424, ST-2081-1 og ST-2082-1
    • Metallchassis for lav EMI
    • 1310 nm DFB lasersender
    • Støtte for patologiske mønster for SD-SDI, HD-SDI, 3G-SDI, 6G-SDI og 12G SDI
    • I samsvar med SFF-8472 med dupleks LC-kontakt
    • Modulens mottaker inneholder klokkelåsekretser
    • RoHS-kompatibel (blyfri)
    • Enkel 3,3 V strømforsyning
    • Hot-pluggbart SFP-fotavtrykk
    • Digital Diagnostic monitoring (DDM)
    • Effektforbruk: maks. 1485 mW
    • Driftstemperaturområde 0 til +70 °C
  • Lære mer

  • Teknisk spesifikasjon

    Model SFP
    SFP
    Connector
    LC
    Interface
    Singlemode
    Data rate
    12Gbps
    Range
    20

Alternativer for dette produktet

 
Forskjellige typer endeutstyr er nå mer enn noensinne tilgjengelig med SFP/SFP+-formatet som tilkoblingsmulighet. Da blir bruksområdene stadig flere, samtidig som både fibertyper, datastrømmer og protokoller kan variere. Resultatet er at nett, lenker og protokoller integreres stadig mer i hverandre, noe som gjør at behovet for multifunksjonelle omformere øker. Til dette kan vi bruke produkter fra Fiberplex. Enheten hjelper deg til å transportere det du vil, når du vil og slik du vil.
5 210 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
 
I motsetning til multimode har en singlemodefiber bare én spredningsmodus, én bølgelengde av lys i fiberkjernen. Det betyr at det ikke er forstyrrelser eller overlapping mellom de ulike bølgelengdene som lyset stoppes av ved overføring av data over lange avstander.
125 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter