Meny

Vare.nr 33-2556

SFP CWDM Singlemode 120km (EZX) DDMI 1.25Gbps

CWDM står for Coarse Wave Division Multiplexing. I en optisk fiber skjuler deg seg ca. 40 THz (40000 GHz) med optisk båndbredde i det "lavdempede" spekteret. En 10G Ethernet-port utnytter altså bare en brøkdel av den ledige plassen. Denne skattekiste av båndbredde kan brukes til å mangedoble tilgjengeligheten. Les mer

Varianter

Ser du ikke oppsettet? Kontakt oss - vi hjelper deg til riktig løsning!
Tilgjengelighet 2
Levering 1-2 dager
1 400 NOK eks. mva
  • Teknisk spesifikasjon

    Model SFP
    SFP
    Interface
    CWDM
    Range
    120
    Data rate
    1.25Gbps
    Temperature SFP
  • Dokumenter

  • Produktbeskrivelse

    CWDM står for Coarse Wave Division Multiplexing. I en optisk fiber skjuler deg seg ca. 40 THz (40000 GHz) med optisk båndbredde i det "lavdempede" spekteret. En 10G Ethernet-port utnytter altså bare en brøkdel av den ledige plassen. Denne skattkisten med båndbredde kan altså brukes til å mangedoble framkommeligheten i én og samme fiberkabel, uten noen som helst negative konsekvenser. Det er oppdelingen av lysets spektre i bølgelengdekanaler som muliggjør dette, og vi kaller det for WDM. Hver slik bølgelengdekanal transporterer en privat datakanal, usynlig for andre. Jo høyere presisjon og stabilitet på laseren, desto tettere mellom kanalene. C-en foran WDM angir finkornetheten, avstanden i nanometer mellom kanalene, og for CWDM er den vanligvis 20 nm. Det innebærer at det finnes plass for 18 kanaler i området 1270­1610 (ITU-T standard G.694.2). Dempningen skiller seg derimot betydelig mellom de ulike bølgelengdene og hva slags fiberkabel som brukes. Man må derfor ta hensyn til den aktuelle avstanden ved valg av bølgelengder for det spesifikke tilfellet. Vanlig singlemode fiber (G.652) har sin dempningsmessige akilleshæl i starten og midten av spekteret, som er årsaken til at mange mukser kun bruker 16 kanaler, til tross for at det teoretisk er plass til 18. Spør oss hvis du er usikker, vi tar ikke ekstra betalt for gode råd.

    Robust eller standard

    Våre standardmoduler tåler allerede ganske høye temperaturer (+85 °C), men for ekstreme lavtemperaturer og i omgivelser med store svingninger anbefales våre robuste/industrielle varianter som tåler -40 °C / +85 °C. De er bare marginalt dyrere enn standardmodulen og det er selvfølgelig aldri en ulempe å velge den uansett bruksområde. Alltid industrielle moduler til industrielle svitsjer!

    DDMI/DMI/DOM

    Digital Diagnostic Monitoring Interface, Digital Diagnostic Monitoring og Digital Optical Monitoring er alle forskjellige benevnelser på den ekstra overvåkningsfunksjonen som gir brukeren mulighet til å lese ut sanntidsparametere fra den optiske modulen. Med støtte for dette også i svitsjen kan alarmnivåer for avleste verdier bidra til raskere feilsøking og tidlige varselsignaler på forestående problemer. Eksempler på dette er optisk inn- og utgangseffekter, temperatur, laser bias current (den analoge delen av modulen), strømforsyning osv. Alt etter standard SFF-8472 MSA.

    Effektbudsjett: 31dB

Alternativer for dette produktet

Vare.nr 33-1000
Muksen/demuksen leveres som standard med 4, 8, eller 16 kanaler. 4- og 8-kanalers fås i versjoner med og uten utvidelsesport. Utvidelsesporten gjør at du kan legge til flere kanaler ved et senere tidspunkt uten å ta hele kostnaden for ubenyttede kanaler direkte. Den enheten som du kjøper for utvidelse kan imidlertid ikke ha samme bølgelengder som den første enheten. Wideband-porten er akkurat som det høres ut, en bred port der du kan få inn et bredere spekter. Du kan for eksempel koble til en vanlig SFP som takler et bredere signal.
7 140 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
Vare.nr 33-1272
Multikonvertereren gir utstyret ditt riktige forutsetninger uansett hva du går ut fra og hva du vil oppnå i overføringen. Bølgelengder og fibertype er nå ikke noe problem. Bare plugg i SFP/SFP + som du trenger så tar multikonvertereren seg av resten.
2 590 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter

Direktroniks SFP-er, bedre enn merkeleverandørenes!

Alle vet det; merke-SFP-er koster skjorta. Derfor tilbyr vi på Direktronik våre helt egne ekte SFP-er. Disse har tilsvarende konfigurasjon og funksjon som merkeleverandøren, til en helt annen pris.

Til en bedre pris direkte fra lager!

Vi tilbyr ekte Direktronik-moduler for alle merker på markedet. Dette betyr at vi selv har ressursene som kreves for å programmere og justere koden slik at modulen er optimalisert for svitsjen som den skal sitte i. En gigantisk og helt unikt kodebiblioteker under stadig utvikling gir oss mer enn 40 000 ulike kombinasjoner som garanterer at du får riktig type. Ofte med samme dag levering direkte fra vårt lager i Nynäshamn.

Når du kjøper våre SFP-er inkluderes også Direktroniks gratis tekniske støtte med rådgivning og personlig service. Det innebærer at du får genuin omtanke hele veien fra bestilling til installasjon.

Slik velger du

  1. Velg varenummeret (industriell temperatur, DDM, bølgelengde, etc.)
  2. Velg konfigurasjon fra "drop-down menyen" (HP, Cisco, Juniper, H3C, etc.)

Ring hvis du har spørsmøl, 21 38 17 58. Vi er glade for å hjelpe til og svarer med én gang!