Meny

Vare.nr 33-2423

SFP BiDi WDM Singlemode 40km (EX) 1.25Gbps

BiDi som i bidirectional/dobbeltrettet og WDM som i Wave Division Multiplexing. I en optisk fiber skjuler det seg cirka 40THz (40000 GHz) optisk båndbredde i det “lavdempede” spekteret. Les mer

Varianter

Ser du ikke oppsettet? Kontakt oss - vi hjelper deg til riktig løsning!
Tilgjengelighet 21
Levering 1-2 dager
  • Teknisk spesifikasjon

    Model SFP
    SFP
    Interface
    Singlefiber
    Range
    40
    Data rate
    1.25Gbps
    Connector
    LC
    Temperature SFP
  • Dokumenter

  • Produktbeskrivelse

    BiDi som i bidirectional/dobbeltrettet og WDM som i Wave Division Multiplexing. I en optisk fiber skjuler deg seg ca. 40 THz (40000 GHz) med optisk båndbredde i det "lavdempede" spekteret. En 10G Ethernet-port utnytter altså bare en brøkdel av den ledige plassen. Denne skattekiste av båndbredde kan også brukes til å mangedoble tilgjengeligheten i en og samme fiberkabel, uten noen negative konsekvenser. Det er oppdelingen av lysets spektre i bølgelengdekanaler som muliggjør dette, og vi kaller det for WDM. Hver slik bølgelengdekanal transporterer en privat datakanal, usynlig for andre. Jo høyere presisjon og stabilitet på laseren, desto tettere mellom kanalene. WDM er den mest grovkornede og benytter 1310 nm, 1490 nm og 1550 nm i ulike kombinasjoner for å doble båndbredden. For ytterligere kapasitet, se CWDM og DWDM samt våre frittstående multipleksere.

    Betegnelser

    • BX-U= Uplink WDM 1310TX/1550RX
    • BX-D= Downlink WDM, 1550TX/1310RX

    Robust eller standard

    Våre standardmoduler tåler allerede ganske høye temperaturer (+85 °C), men for ekstreme lavtemperaturer og i omgivelser med store svingninger anbefales våre robuste/industrielle varianter som tåler -40 °C / +85 °C. De er bare marginalt dyrere enn standard modulen og det er selvsagt aldri en ulempe å velge den uansett bruksområde. Alltid industrielle moduler til industrielle svitsjer!

    DDMI/DMI/DOM

    Digital Diagnostic Monitoring Interface, Digital Diagnostic Monitoring og Digital Optical Monitoring er alle forskjellige benevnelser på den ekstra overvåkningsfunksjonen som gir brukeren mulighet til å lese ut sanntidsparametere fra den optiske modulen. Med støtte for dette også i svitsjen kan alarmnivåer for avleste verdier bidra til raskere feilsøking og tidlige varselsignaler på forestående problemer. Eksempler på dette er påtiske inn- og utgangseffekter, temperatur, laser bias current (de analoge delene av modulen), målespenning etc. Alt etter standard SFF-8472 MSA.

    Effektbudsjett: 19dB

Alternativer for dette produktet

Direktroniks SFP-er, bedre enn merkeleverandørenes!

Alle vet det; merke-SFP-er koster skjorta. Derfor tilbyr vi på Direktronik våre helt egne ekte SFP-er. Disse har tilsvarende konfigurasjon og funksjon som merkeleverandøren, til en helt annen pris.

Til en bedre pris direkte fra lager!

Vi tilbyr ekte Direktronik-moduler for alle merker på markedet. Dette betyr at vi selv har ressursene som kreves for å programmere og justere koden slik at modulen er optimalisert for svitsjen som den skal sitte i. En gigantisk og helt unikt kodebiblioteker under stadig utvikling gir oss mer enn 40 000 ulike kombinasjoner som garanterer at du får riktig type. Ofte med samme dag levering direkte fra vårt lager i Nynäshamn.

Når du kjøper våre SFP-er inkluderes også Direktroniks gratis tekniske støtte med rådgivning og personlig service. Det innebærer at du får genuin omtanke hele veien fra bestilling til installasjon.

Slik velger du

  1. Velg varenummeret (industriell temperatur, DDM, bølgelengde, etc.)
  2. Velg konfigurasjon fra "drop-down menyen" (HP, Cisco, Juniper, H3C, etc.)

Ring hvis du har spørsmøl, 21 38 17 58. Vi er glade for å hjelpe til og svarer med én gang!