Meny

Vare.nr 20115119

8-porters 10/100/1000/2500T 802.3at PoE + 1-Port 10G SFP+

PLANET MGS-910XP er en perfekt multigigabit-switch som gir datahastigheter på 2,5 Gbps og PoE over UTP-kabler, og den er utviklet for å oppfylle etterspørselen etter nettverksutstyr med høy båndbredde, for eksempel trådløse 802.11ax- og 802.11ac Wave 2 AP. MGS-910XP har åtte 10/100/1000/2500BASE-T-porter med 32 W 802.3at PoE+ og én ekstra 10GBASE-X SFP+ fiberport. Les mer

Varianter

Tilgjengelighet webshop 0 st
Levering 2-9 dager
2 000 NOK eks. mva
  • Produktbeskrivelse

    En 2,5Gb switch er en nettverksswitch som kan håndtere Ethernet-tilkoblinger med hastigheter opptil 2,5 Gigabit per sekund (Gbps). Disse switchene blir stadig mer populære i moderne nettverk på grunn av den økende etterspørselen etter høyere båndbredde og raskere dataoverføringshastigheter. De brukes ofte i oppgaver der store datamengder må overføres raskt, som videostrømming, datasenternettverk og datakapasitet med høy ytelse.

    2,5 Gb switcher er vanligvis bakoverkompatible med langsommere Ethernet-hastigheter, som 100 Mbps og 1 Gbps, noe som gjør det mulig å bruke dem med eksisterende nettverksinfrastruktur.

    Oppsummert kan en 2,5 Gb switch være en kostnadseffektiv måte å oppgradere nettverkets ytelse på.

    20115119_3.jpg

    Ved å tilby pålitelig switchteknologi og avanserte nettverksfunksjoner optimaliserer MGS-910XP installasjonen og strømhånteringen av nettverksenheter som trådløse tilgangspunkter, VoIP-telefoner og overvåkningskameraer. MGS-910XP håndterer ekstremt store mengder dataoverføring i en sikker topologi med kobling til et stamnett eller servere med høy effekt.

    Med sin 10GBASE-X fiberoptiske lenkekapasitet kan administratoren nå fleksibelt velge egnet SFP+ transceiver avhengig av overføringsavstand eller overføringshastighet som kreves, for å utvide nettverket på en effektiv måte og gi bred båndbredde, avstand og kraftig behandlingskapasitet.

    20115119_2.jpg

  • Lære mer

  • Teknisk spesifikasjon

    Interface
    RJ45/SFP+
    PoE Standards
    802.3af/at -> 30W
    Managed
    Unmanaged
    Form factor
    Desktop
    Total amount ports *
    8
    Port rate
    10/100/1G/2.5G
    Uplink Port Rate
    10G
    PoE
    Yes
    PoE Power Budget *
    120
    Protocols
    VLAN
    Produkttyp
    Single Item
  • Dokumenter

Alternativer for dette produktet

Vare.nr 20117477
8st 1G/10G SFP+ Slots med Layer 2
3 480 NOK eks. mva
Vare.nr 20117239
2.5G RJ45 network card PCI-E x1
550 NOK eks. mva
Vare.nr 20117620
Direktronik Pro Managerad 8x2,5Gb PoE + 2xSFP+, 180W
3 210 NOK eks. mva
 
10GBase-LR (long reach) for singlemode 20km bruker 1310nm bølgelengde. På avstand kortere enn 1km bør man bruke en demper på ca 2-3dB for å ikke risikere skade på mottakerens krets.
621 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
 
10GBase-SR (short reach) bruker 850 nm bølgelengde og gir 10 Gbps over en multimode-fiber.
423 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
 
BiDi som i bidirectional/dobbeltrettet og WDM som i Wave Division Multiplexing. I en optisk fiber skjuler deg seg ca. 40 THz (40000 GHz) med optisk båndbredde i det "lavdempede" spekteret.
796 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
796 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
 
I motsetning til multimode har en singlemodefiber bare én spredningsmodus, én bølgelengde av lys i fiberkjernen. Det betyr at det ikke er forstyrrelser eller overlapping mellom de ulike bølgelengdene som lyset stoppes av ved overføring av data over lange avstander.
135 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
 
Multimode er kostnadseffektivt for installasjoner der lengden ikke overstiger flere hundre meter. OM3 kreves for å nå makslengden 300 meter på 10 Gbit og er også tilpasset for 40 G og 100 G. Hver Direktronik-fiber gjennomgår en manuell 3D interferometertest som garanterer glasskjernens sentrering, slik at overføringsegenskapene optimaliseres. Det gir jevnt høy kvalitet, slik at du slipper komplisert feilsøking og kostbar etterservice.
87,70 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
 
Singlemode fiber har en tynn sentral kjerne. På grunn av dette reduseres antallet lysrefleksjoner som skapes av lyset gjennom kjernen, noe som senker dempingen og skaper muligheten for signalet å ferdes lengre. Vanligste standarden på singlemode fiber er 9/125.
130 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
 
Multimode er kostnadseffektivt for installasjoner der lengden ikke overstiger flere hundre meter. OM3 kreves for å nå makslengden 300 meter på 10 Gbit og er også tilpasset for 40 G og 100 G. Hver Direktronik-fiber gjennomgår en manuell 3D interferometertest som garanterer glasskjernens sentrering, slik at overføringsegenskapene optimaliseres. Det gir jevnt høy kvalitet, slik at du slipper komplisert feilsøking og kostbar etterservice.
217 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
 
I motsetning til multimode har en singlemodefiber bare én spredningsmodus, én bølgelengde av lys i fiberkjernen. Det betyr at det ikke er forstyrrelser eller overlapping mellom de ulike bølgelengdene som lyset stoppes av ved overføring av data over lange avstander. Hver Direktronik-fiber gjennomgår en manuell 3D interferometertest som garanterer glasskjernens sentrering, slik at overføringsegenskapene optimaliseres. Det gir jevnt høy kvalitet, slik at du slipper komplisert feilsøking og kostbar etterservice.
69,20 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
 
Den første virkelig gjennomtenkte hakefrie Cat6A patchkabelen på markedet hittil. En tynn, støpt plastbue med flenser på begge sider av festet sørger for at minimal kraft trengs for å løsne kontakten. Samtidig utgjør flensene den støtten plastuben trenger for å ikke skli av festet når kabelen trekkes bakveien på trange steder og kabelvaser.
48,90 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
 
Borrelåsbånd i flere farger, og som du enkelt kan klippe til ønsket lengde. Kan brukes til de fleste oppgaver der du må bunte kabler.
162 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
Vare.nr 20111282
Cable Master 210
1 050 NOK eks. mva
473 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
 
Klassisk jordet greinkontakt for kontorbruk. Forgreningen har skråstilte kontakter, slik at vinklede kabler ikke dekker tilstøtende kontakter. Med andre ord kan du bruke alle kontaktene uavhengig av kabeltype.
117 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
Vare.nr 20113147
IP67-kapsling for lyn- og overspenningsvern #20113142
516 NOK eks. mva