Skriv inn din e-post
Produkter
Finn blant alle våre produkter
Andre måter å finne på
Andre måter å finne på
Andre måter å finne på
Andre måter å finne på
Andre måter å finne på
Andre måter å finne på
Andre måter å finne på
Andre måter å finne på
Andre måter å finne på
Andre måter å finne på
Vare.nr 20102097
Multimode 62,5/125 OM1 brukes på korte avstander og har en båndbredde på 200 MHz.km/850 nm-500 MHz.km/1310 nm. På 10 Gb er makslengden 33 meter på 62,5/125 OM1. Multimode OM1 støtter ikke 40 Gb og 100 Gb, der kreves OM3 eller OM4. Kvalitet ned i minste detalj. Alt bekreftet med individuelle måleprotokoller over demping og refleksjon, som medfølger hver kabel. Les mer
Varianter
Kablene kan fås både som UPC-slipt (Ultra Physical Contact) og APC-slipt (Angled Physical Contact), for å passe til både data- og kabel-TV-nett med minst mulig demping.
Hver gang en kontakt settes på en fiberkabel tapes litt lys (demping). En del av det tapte lyset blir til reflekser som speiles tilbake mot senderen (såkalt ORL = Optical Return Loss) og forstyrrer lyset på vei i andre retningen, datatrafikken altså. For å minske disse refleksene slipes enden av glassfiberen. Jo bedre sliping, desto mindre demping. I kabel-TV-verden stilles ofte høyere krav til ORL enn i datanett, og derfor bruker man APC-slipte kontakter som har noe bedre ORL-verdier enn de vanlige UPC-slipte kontaktene. Til gjengjeld så er de noe dyrere. Gjelder det Ethernet, velg UPC. Gjelder det kabel-TV, velg APC. I listen nedenfor har vi valgt å merke kun de med APC, øvrige er UPC.
Her menes det samme fiber, men med ulik beskyttende utvendig mantel. Den større ytterdiameteren (Yd 3.0mm) gir en bedre fysisk beskyttelse av fiberen, men tar betydelig større plass enn Yd 2.0mm. Kvalitet ned i minste detalj. Alt verifisert med individuell måleprotokoll over demping og refleksjon som følger med hver kabel.
OM4 (Optical Multimode 4) er den seneste kvalitetsklassen av 50/125 multimode fiber og kreves for å nå makslengden 550m for 10Gbit Ethernet (10GBaseSR) og er også tilpasset for 40G og 100G. En forfinet produksjonsprosess av selve glasskjernen, som er optimalisert for den svakere men billigere LED-laseren, gjør at man nå kan oppnå lengre avstand med høyere båndbredde. Dermed slipper produsentene av det aktive utstyret å bruke de opp til ti ganger dyrere komponentene for singelmode og totalkostnaden kan holdes nede.
1000BaseSX som med den vanliga 50/125-kabelen (OM2) gir en makslengde på 550m, gir med OM4 i stedet 1100m. Omvendt kan man også kjøre 10GBaseSR på OM2-fiber (og også OM1), men da med makslengden avkortet til bare 82m med OM2 og 33m med OM1 (62,5/125). Til 40G og 100G kan du bare bruke OM3 (100m) og OM4 (125m).
Også en blanding av OM4 og OM3 er mulig, men da kreves en liten utregning for å finne hva den “effektive” lengden blir, ta kontakt hvis du trenger hjelp med det.
De fleste patchkablene på markedet har isolering av PVC-plast. Ved brann utvikler slik plast den giftige gassen klor, som i kontakt med vann danner etsende saltsyre. Den halogenfrie kabelen, LSZH (Low Smoke Zero Halogen), består av et annet materiale, polypropylen, som ikke gir den farlige gass/syre-kombinasjonen.
Når det må tas spesielt hensyn for å unngå brannfarlige materialer, blir halogenfrie patchkabler et naturlig valg. Alle våre fiberpatcher er halogenfrie (LSZH), og hos oss er de ikke dyrere enn vanlige kabler.
Interferometertestet fiber – din garanti for stabilt høy kvalitet
Rask levering og kundetilpasset produksjon etter dine ønsker, små og store volum, alle lengder, alle farger, alle typer. Armerte kabler, vanntette kabler, Breakout-kabel, MPO-kabel, fibervogner og mye mer. Alltid 100 % 3D-/interferometertestet og LSZH (Low Smoke Zero Halogen).
Hva skjer når man blander ulike fibertyper i nettverket? Få tips og råd til kombinasjon av ulike multimode-typer og hvordan du best løser konverteringen mellom singlemode og multimode
I Direktronik ser vi på kvalitet, funksjon og riktig pris - derfor lat vi aldri et varemerke bestemme hva som er bra. Kjente merker koster mer, og spørsmålet man bør stille seg er snarere om man får like mye til tross for at man betaler mindre.