Skriv inn din e-post
Produkter
Finn blant alle våre produkter
Andre måter å finne på
Andre måter å finne på
Andre måter å finne på
Andre måter å finne på
Andre måter å finne på
Andre måter å finne på
Andre måter å finne på
Andre måter å finne på
Andre måter å finne på
Andre måter å finne på
Vare.nr 20204566
Panduit® tilbyr ulike løsninger for ergonomisk og effektiv montering av metallkabelstrips i mellomstore volumer. Best ergonomi og automatisk klippefunksjon får du med GS4MT-E, mens ST2MT er et enklere alternativ. Les mer
Varianter
GS4MT-E har et ergonomisk design for montering i noe høyere volumer, der kabelstripsverktøyet automatisk klipper av stripsen når forhåndsinnstilt spenningsnivå er nådd. Det reduserte behovet for grepstyrke gjør at brukeren kan arbeide over lengre perioder uten å risikere belastningsskader i hender og håndledd. Dette er spesielt verdifullt ved repeterende installasjonsarbeid hvor kroppen ellers kan bli utsatt for stor belastning.
Hvilket moment kabelstripsene skal strammes med, stilles enkelt inn via et lettlest innstillingshjul i ½-trinn på GS4MT-E. Enten du jobber i industrielle miljøer eller på trange steder, gir den presise spenningskontrollen trygghet for at hver kabelmontering får optimal stramming – noe som øker stabiliteten og reduserer risikoen for fremtidige driftsforstyrrelser.
I tillegg til sin ergonomiske og nøyaktige utforming har GS4MT-E en smal nese som gir tilgang selv i svært begrensede rom. Dette er særlig nyttig for teknikere som jobber med komplekse installasjoner der tilgjengeligheten er begrenset. Den lange og slanke nesen gjør det enkelt å arbeide med kabler på vanskelig tilgjengelige steder, noe som sparer tid og øker effektiviteten.
ST2MT er enklere i sin utforming, og her dreies verktøyet mellom en kvart og en halv omdreining etter påføring for å klippe av kabelstripsen.
20204566 GS4MT-E, 4,8–8 mm, for metall-kabelstrips (S) Standard, (LH) Light-Heavy, (H) Heavy – vekt: 0,440 kg
20205517 ST2MT, 4,8–12,7 mm, for metall-kabelstrips (S) Standard, (LH) Light-Heavy, (H) Heavy, (EH) Extra-Heavy – vekt: 0,454 kg
Egenskaper
Ergonomisk design som reduserer håndkraft og belastningsskader
Lettlest spenningsinnstillingshjul i ½-trinn på GS4MT-E
Smal nese for tilgang i trange rom
Laget i rustfritt stål for holdbarhet og korrosjonsbeskyttelse
For metall-kabelstrips
Er du usikker på valg av monteringsverktøy eller har spørsmål, kontakt oss.
Panduit
Strips er mye mer enn bare en plastbit. Skal de brukes som en rask løsning, eller skal de holde lenge? Av og til lønner det seg å velge løsninger som varer lenge uten å måtte repareres eller byttes. Du bør vite hvilket miljø og hvilke ytre faktorer, som UV-lys, forurensning, kjemikalier, temperatur, stråling eller vibrasjon, stripsene må tåle