Meny

  • ...

Overvåkning av større områder.

Med tanke på hvordan verden ser ut i dag og alt som har skjedd de siste årene i byer som Paris, Brussel, Barcelona og i USA, og også her hjemme har vi blitt utsatt for grusomme terroraksjoner.

Vi må begynne å stille strenge krav til utstyr som skal stå for sikkerheten på flyplasser, gallerier, større gågater og så videre. Kanskje må vi også ta en gjennomgang av lover og regler – man skal kunne føle seg trygg. I dag er det til og med vanskelig å få sette opp overvåkningskameraer på offentlige steder.

 

Kameraer må kunne levere et godt sluttresultat, men det er også et stort behov for kameraer som kan levere funksjoner som gir mer enn overvåkning.  I dag er det behov for H265, Smart Stream, IR for lange avstander med unike funksjoner som Vari-Angel IR, som garanterer et godt resultat. VAIR er fremtidens IR

Kameraer med høy oppløsning og framerate er et selvsagt krav, men det er også viktig at kameraene har optisk zoom ved manuell overvåkning og med autotracking for å kunne følge bestemte mål. Kameraer skal kunne fungere både ute og inne, og man skal raskt kunne forflytte seg fra ett sted til et annet med stor presisjon og hurtighet. Ved hjelp av EIS får man også en stabil forflytning som garanterer god bildekvalitet selv ved raske forflytninger. 

I vårt klima er det ikke uvanlig med tåke og dårlig vær. Derfor er det viktig at kameraet enkelt kan kompensere bildet i sanntid ved hjelp av funksjoner som Defog.

Hærverk og utfordrende vær er ganske vanlig, og derfor må også utstyret tåle både det ene og det andre. Ved hjelp av Nema 4X, IK10 og IP66 får man garantert beskyttelse mot både hærverk, vann, vind, snø og korrosjon.

Vivotek tilbyr et stort utvalg av kameraer som kan levere det som kreves. Les mer nedenfor.

Produktområder

Vare.nr 38-8000
Med F1 vises en helt ny konstruksjonsplattform fram, som er betydelig mer fleksibel enn sine forgjengere og andre skap på markedet. En smart og praktisk løsning er den trinnløse vertikale monteringen.
6 730 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
Vare.nr 38-8200
Med S1 vises en helt ny konstruksjonsplattform fram, som er betydelig mer fleksibel enn sine forgjengere og andre skap på markedet. En finurlig og praktisk løsning er den trinnløse vertikale monteringen som gjør at utstyret kan forskyves sidelengs for å skape mer plass på den ene eller andre siden.
10 920 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
Vare.nr 38-8100
Med trinnløs montering kan du plassere utstyret ditt der du vil. Rammens mulighet for sideforskjøvet løsning gir mye plass der det trengs. Bra med plass på begge sider eller ekstra mye plass på den ene siden.
3 290 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
Vare.nr 38-7050
Solid svenskprodusert 19”-skap av sveiset stål som gjør det mulig å installere den i miljøer hvor ellers vann, støv og smuss raskt tar livet av produktene. IP55 vurdert.
4 080 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
Vare.nr 38-7030
NSMR er en veggskapserie tilpasset nettverksinstallasjoner med produkter for 10" montering. Skapet leveres med en røkfarget herdet gassdør, taket er av glassfiber-forsterket plast.
2 070 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
Vare.nr 32-0010
Armagard er en serie med støv- og vanntette hus som lar deg bruke vanlige skjermer i et miljø der det ellers ville være umulig. Perfekt til handlesenter, verksted, venterom, sportsanlegg osv.
10 620 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
Vare.nr 32-0300
En unik og slitesterk innekapsling for både liggende og stående montering av 32" og 43", som passer de fleste bildeskjermer/TV-er. Kapslingen leveres i uknuselig polykarbonat med høye optiske egenskaper. Et tynt glasslag på begge sider beskytter mot riper og gjør den enkel å rengjøre.
9 570 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
Vare.nr 38-2030
38-2030 – Gulvlist 2 x 13 mm x 15 mm (9 m rull)
1 420 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
Vare.nr 08-0050
Den første virkelig gjennomtenkte, hakefrie Cat6A-patchkabelen på markedet. En tynn, støpt plastbue med flenser på begge sider av festet, sørger for at det kreves minimalt med kraft for å løsne kontakten. Samtidig utgjør flensene den støtten plastbuen trenger for ikke å skli av festet når kabelen trekkes inn bakveien på trange steder og i kabelvaser.
41,10 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
Vare.nr 38-1450
MPO (Multi-fiber Push On) er et universelt kabelsystem for fibernett som effektiviserer krysskobling og installasjon ved at hver kontakt inneholder inntil tolv eller tjuefire fibere.
818 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
Vare.nr 38-4733
En 19"-montert låsbar og uttrekkbar skuff for tastatur/mus, dokumentasjon eller annet utstyr som må beskyttes mot tilgang. Den beigefargede skuffen leveres komplett med chassis, lås og friksjonsinnlegg for tastaturet.
1 870 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
Vare.nr 38-8400
Uttrekkbar, justerbar hylle, 484 x 44, dybde 370-600 mm.
2 050 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
Vare.nr 38-1011
Endelig slipper du verktøy, blodhvite og sprukne negler når du monterer paneler og rackutstyr. Si farvel til den gamle kurvmutteren og velkommen til nye, smarte Rackstuds. En støpt plasttapp med skive og tommelskrue gjør det uendelig mye enklere og raskere å få utstyret på plass.
455 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
Vare.nr 04-4090
04-4090 – Setup.exe for enklere installasjoner
1 660 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
Vare.nr 16-8100
Et stort utvalg strømskinner med IEC320-C13 utgang for både stående og liggende montering med alle tenkelige tilkoblinger til eksisterende strømforsyning. Enhetene tar bare én høydeenhetet (HE) i racken.
309 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
Vare.nr 38-2000
Speed-D-klemmen, verktøyet som gjør at du slipper lange forstyrrelser og tapt inntekt. Speed-D holder hele kabelbunter på plass når du skal omgruppere i racket. Den enkle klemmen festes rundt en bunt med kabler slik at du slipper å huske hvor kabelen satt når du løsner en og en kabel.
275 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
Vare.nr 40-0480
Fjernstrømbryterne Dominion PX gir deg kontroll over strømforsyning og strømforbruket på en måte som ikke tidligere har vært mulig og som oppfyller strenge sikkerhetskrav. Samtidig som de kan brukes en og en helt uavhengig, kan de også integreres helt i Raitans familie av KVM-svitsjer.
9 110 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
Vare.nr 08-0323
Reduser belastningen på kabel og uttak ved å bruke riktig utgangsvinkel. Du reduserer risikoen for driftsavbrudd og ødelagte koblinger.
45,60 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
Vare.nr 17-0875
MPO-kabling er en pratisk optisk løsning når behovet for større båndbredde har økt i datasenteret. En effektiv måte å levere 40 Gb og 100 Gb med høy ytelse. En kabel inneholder 12 fiber eller 6 stk duplex kanaler i hver kontakt, som sparer en hel del penger og plass i datasenteret.
775 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
Vare.nr 17-1300
OM3 ( Optical multimode 3) av 50/125 multimode fiber og kreves for å nå makslengden 300 meter for 10 Gbit Ethernet ( 10 GBaseSR) og er også tilpaset for 40G og 100 G. OM3 har blitt det selvsagte valget for 50/125 fiberkabel for 10 Gbit Ethernet. For å nå makslengden for 10 Gbit (550 meter) med multimode fiber kreves OM4 .
79,20 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
Vare.nr 33-6060
ECS4620 fra Edge-Core er en familie med Layer 3-svitsjer med gigabit-hastighet på de 24 eller 48 portene samt 10G på linkportene. Ideelt når man trenger å levere gigabit helt ut til sluttbrukeren eller for å transportere store mengder med data internt eller mellom datahallene.
10 260 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
Vare.nr 33-4123
En SFP (small form-factor pluggable optical transceiver) Gigabit LX som gir Gigabit-hastighet opp til 20km på singlemode-fiber.
330 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter