Meny

Eliaden 29 - 31 maj 2018

Takk for besøket i vår stand på Eliaden! Håper du ble like fornøyd med messen som vi. Vi introduserer mer enn 200 nye produkter hvert år. Mange av dem er helt nye på det nordiske markedet og gir ofte en smart løsning på et problem som det tidligere har vært vanskelig å løse. Ta kontakt med oss hvis du har et problem som fortsatt ikke er løst. Kundene våre betyr mye for oss, og vi lager gjerne nye løsninger dersom du trenger det. Nedenfor finner du mer informasjon om de produktene vi stilte ut på årets messe. Vinner av 3D-printer og Hoverboard i vår messekonkurranse vil bli presentert i en separat mail om kort tid.

Under mottoet «dataprodukter utenom det vanlige» leter vi hele tiden etter løsninger man ikke finner på de mest populære messene og uavhengig av om produktene kommer fra de mest kjente produsentene. Vi har den oppdagergleden og nysgjerrigheten som kreves for å åpne dørene for smarte og av og til uvanlige løsninger, uansett hvem som produserer dem og uten å bli skremt av ukjente varemerker.

Vårt tekniske kompetansesenter tester og kvalifiserer produktene grundig, slik at du som kunde kan være helt sikker på at det vi selger under Direktronik-paraplyen alltid oppfyller de høyeste forventningene. Dette gjør også at vi blir eksperter på det vi tilbyr, og vi slipper å stole på supportavdelingen hos eksterne produsenter. Vi har selv valgt ut og testet alt, noe som gir oss unik kunnskap om teknologien, som du får glede av gjennom vår gratis tekniske brukerstøtte.

Vare.nr 38-1011
Endelig slipper du verktøy, blodhvite og sprukne negler når du monterer paneler og rackutstyr. Si farvel til den gamle kurvmutteren og velkommen til nye, smarte Rackstuds. En støpt plasttapp med skive og tommelskrue gjør det uendelig mye enklere og raskere å få utstyret på plass.
435 NOK
Finnes i flere varianter
Vare.nr 38-2000
Speed-D-klemmen, verktøyet som gjør at du slipper lange forstyrrelser og tapt inntekt. Speed-D holder hele kabelbunter på plass når du skal omgruppere i racket. Den enkle klemmen festes rundt en bunt med kabler slik at du slipper å huske hvor kabelen satt når du løsner en og en kabel.
265 NOK
Finnes i flere varianter
Vare.nr 04-4022
04-4022 – LED-panel, 24xRJ45, 1HE, Krone inkl. tester
1 200 NOK
Finnes i flere varianter
Vare.nr 04-4090
04-4090 – Setup.exe for enklere installasjoner
1 590 NOK
Finnes i flere varianter
Vare.nr 04-4030
Du har mange ganger fylt opp skapet/racken din med nytt utstyr/paneler,og til slutt er det fullt og du har kort og godt plassmangel, men nå finnes det en enkel løsning for å få mer plass. Nå kan du få plass til hele 48 Keystone på kun 1HE.
259 NOK
Finnes i flere varianter
Vare.nr 38-1500
Flere tilkoblinger på samme overflate. MPO (Multi-fiber Puch ON) er et universelt kabelsystem for fibernett. Mer effektiv og enklere installasjon siden hver kontakt inneholder 12 eller 24 fibre.
861 NOK
Finnes i flere varianter
Vare.nr 17-0700
MPO-kabling er en pratisk optisk løsning når behovet for større båndbredde har økt i datasenteret. En effektiv måte å levere 40 Gb og 100 Gb med høy ytelse. En kabel inneholder 12 fiber eller 6 stk duplex kanaler i hver kontakt, som sparer en hel del penger og plass i datasenteret.
1 080 NOK
Finnes i flere varianter
Vare.nr 17-1020
MPO-kabling er en pratisk optisk løsning når behovet for større båndbredde har økt i datasenteret. En effektiv måte å levere 40 Gb og 100 Gb med høy ytelse. En kabel inneholder 12 fiber eller 6 stk duplex kanaler i hver kontakt, som sparer en hel del penger og plass i datasenteret.
945 NOK
Finnes i flere varianter
Vare.nr 17-1134
MPO kabler er en praktisk løsning når behovet for stadig større båndbredde har økt i datasenteret. En effektiv måte å levere 40 Gb og 100 Gb med høy ytelse. MPO-4xLC duplex består av 8 fiber og er den vanligste koblingen hvis man vil direktekoble mellom QSFPer og SFP+/XFP uten å gå via MPO-kassettene.
847 NOK
Finnes i flere varianter
Vare.nr 90-2340
Ferdigterminert armert utendørskabel LC-LC med trekkøye for ekstra slitasje. Et godt valg når du trenger en sterkere fiberkabel for tøffere installasjoner som at kabelen skal trekkes gjennom vegger, under gulv eller skal ligge fritt innendørs eller utendørs. Ønsket lengde kan bestilles.
5 360 NOK
Finnes i flere varianter
Vare.nr 17-1946
Fiberpatch med Short Boot er ideell på trange steder. Ved å bruke Short Boot reduseres «kroppen» med ca. 50 % sammenlignet med en vanlig LC-kropp. Det gjør at den får plass selv på de trangeste stedene. Vår vanlige LC-kontakt er 28 mm, og vår LC Short Boot er 15 mm.
137 NOK
Finnes i flere varianter
Vare.nr 90-6138
Ferdigterminert og robust kabel som kan legges både ute og inne. Et godt valg når du trenger en mer solid fiberkabel for mer krevende installasjoner, som at kabelen skal trekkes gjennom vegger, under gulv eller ligge fritt inne eller ute. Kabelen har en breakout på ca. 0,7 m med Yd 3,0 mm der SC-kontaktene greiner ut. Ønsket lengde og ønsket kontakt kan bestilles, leveringstiden er ca. 10 dager.
2 390 NOK
Finnes i flere varianter
Vare.nr 17-1905
Fiberpatch med trekkhåndtak for paneler med mange uttak. Dagens tettbygde fiberpaneler har mangedoble rader av uttak noe som gjør det vanskelig å komme til den lille spennen på LC-kontakten for å løsne kabelen. Vår spesielle patchkabel (HD - High Density LC) har et trekkhåndtak istedenfor spenne, noe som gjør det enkelt å løsne kabelen midt i panelet bare ved hjelp av tommel og pekefinger, uten at du risikerer å skade nærliggende kabler. Velg vår HD fiberpatch med trekkhåndtak der du vil forsikre deg om en lettarbeidet installasjon selv når uttakene sitter tett. 100% 3D/interferometertestet, din garanti for stabilt høy kvalitet.
210 NOK
Finnes i flere varianter
Vare.nr 19-0680
Skal du minotirere og overvåke serverrack og dataskap, er Poseidon2 3266 og Poseidon2 3268 riktig produkt. Ta kontroll over temperatur og luftfuktighet samt dra også nytte av andre smarte givere fra HWgs sortiment. DI-innganger for alarmporter fra annet IT-utstyr som eksempelvis UPS, brannalarm, bevegelsesalarm. SNMPv3 og innebygd logger.
4 650 NOK
Finnes i flere varianter
Vare.nr 19-0462
Den store fordelen med Poseidon2 4002 er mange tilkoblingsmulighetene med mulighet for å koble til og blande mange typer sensorer og givere slik du alltid finner riktig løsning for overvåkingen din. Totalt 40 forskjellige tilkoblinger av wiresensorer, RS-485-sensorer, DI & DO. Alarm via e-post, SNMP eller SMS.
10 520 NOK
Finnes i flere varianter
Vare.nr 19-0405
19-0405 - STE2, WiFi IP Termometer, temperatursensor inkludert, PoE
2 700 NOK
Finnes i flere varianter
Vare.nr 19-0583
19-0583 – HWg-Ares12 komplett sett inkludert en temperatursensor
4 830 NOK
Finnes i flere varianter
Vare.nr 19-0590
19-0590-SMS-gateway inkludert ekstern antenne på 3 m kabel
3 690 NOK
Finnes i flere varianter
Vare.nr 19-0230
WebRelay er et lettanvendelig og mangfoldig produkt som gir deg tilgang til alarm-/styringsporter via Internett. En ekstra interessant egenskap er muligheten til å koble to enheter "rygg mot rygg" M2M, og dermed få en transparent forlengelse av en I/O-port eller en alarm via IP.
1 320 NOK
Finnes i flere varianter
Vare.nr 19-0254
19-0254 – Relé (12 A @ 277 V AC, 30 V DC), DI (4–26 V DC) fire tempsensorer
1 760 NOK
Finnes i flere varianter
Vare.nr 19-0234
WebRelay X-301 er en serie produkter med nettverkstilkoblede I/O-porter med en rekke smarte funksjoner. Innebygd nettserver, ingen programvare kreves for å kontrollere portene via din nettleser. Alarm via SNMP, e-post.
2 410 NOK
Finnes i flere varianter
Vare.nr 19-0432
19-0432 - Poseidon2 3468 inkl. temp.sensor 3 meter IP67
6 010 NOK
Finnes i flere varianter
Vare.nr 19-0294
19-0294 - I/O-kontroller 16DO, 16DI, 4 Analoge, 4 temp sens, 9-28VDC
6 320 NOK
Finnes i flere varianter
Vare.nr 19-0296
Programmerbar, nettverkstilkoblet I/O-kontroller for industriell IoT. Skap avanserte logiske kommandoer uten behov for programvare, skytjeneste eller annen spesiell programmering. Konfigureres direkte i nettleser eller gratis app. Kan fungere som masterkontrollenhet og overvåke 100 digitale innganger eller reléporter fra inntil 32 andre I/O-moduler.
2 750 NOK
Finnes i flere varianter
Vare.nr 19-0275
19-0275 - X-600 Master controller
4 640 NOK
Finnes i flere varianter
Vare.nr 19-0585
19-0585 - I/OController 8 digitale innganger/8 digitale ut, RS232/485
3 880 NOK
Finnes i flere varianter
Vare.nr 17-2900
En kraftig armert fiberkabel på utrykningsvogn for nødhjelp i datanettet, midlertidige oppkoblinger for TV-sendringer, konferanser, idrettsarrangement, konserter med mer.
8 550 NOK
Finnes i flere varianter
Vare.nr 17-2075
Et mer slitesterkt alternativ til en vanlig fiberpatchkabel. Kabelens armering består av et fleksibelt rør av rustfritt stål som er belagt med et rustfritt nett av stål. I motsetning til en vanlig fiberpatchkabel så tåler armert fiberpatchkabel mer ytre påvirking, men den beholder likevel smidigheten og ytre diameter på 3,0 mm.
208 NOK
Finnes i flere varianter
Vare.nr 16-8800
Den populære låsbare strømkabelen har nå fått sitt motstykke i en strømskinne med samme teknologi. Med lås i strømlisten også kan du sikre begge ender og unngå risikoen for tap av kraft.
485 NOK
Finnes i flere varianter
Vare.nr 16-8400
Et stort utvalg av strømskinner for både stående og liggende montasje med mulige tilkoblinger mot eksisterende strømforsyning. Enhetene tar bare en høydeenhet (HE) i racket og leveres med 2 m
927 NOK
Finnes i flere varianter
Vare.nr 16-8050
Nå slipper du å overbelaste UPS eller sikringer ved påslagning av utstyr. I motsetning til en vanlig strømskinne slår våre intelligente lister på strømmen til hvert uttak med en stillbar forsinkelse. Dette betyr at spenningstopper som alltid oppstår når du slår på en server eller annet utstyr ikke akkumuleres og risikerer å ødelegge strømskinne eller overbelaste UPSen.
1 510 NOK
Finnes i flere varianter
Vare.nr 16-8470
Fargede PDU-er tar arbeidet ditt i serverhallen og dataracket til et helt nytt nivå! Tenk deg at du raskt skal kunne skille lokalisere og identifisere ditt strømtilkoblede utstyr ved hjelp av valgte fargekoder.
1 060 NOK
Finnes i flere varianter
Vare.nr 05-0005
Den låsbare kontakten er universell og passer alle han-kontakter uansett i hvilket produkt de sitter. Det gjør det enkelt oppgradere eksisterende installasjoner med en ny sikrere strømforsyning uten andre problemer enn å bytte ut strømkabelen.
51,80 NOK
Finnes i flere varianter
Vare.nr 02-9107
Erstatt den vanlige C13-apparatkontakten med en IEC Lock+ låsbar og ettermonterbar versjon, slik at du slipper å rammes av strømbrudd på grunn av slark eller uaktsomhet. Den passer alle motsvarende I
47,10 NOK
Finnes i flere varianter
Vare.nr 33-4307
BiDi som i bidirectional/dobbeltrettet og WDM som i Wave Division Multiplexing. I en optisk fiber skjuler deg seg ca. 40 THz (40000 GHz) med optisk båndbredde i det "lavdempede" spekteret.
1 310 NOK
Finnes i flere varianter
Vare.nr 33-4809
33-4809 – QSFP28 LR4 LC, 1295/1300/1305/1310 nm, 10 km
16 320 NOK
Finnes i flere varianter
Vare.nr 88-0070
88-0070 – QSFP+ til SFP+-adapter, QSA-adapter
1 730 NOK
Finnes i flere varianter
Vare.nr 88-3088
88-3088 – SFP+ 10G OTN 120 km Tunable DWDM ZR+ 80ch med FEC
37 380 NOK
Finnes i flere varianter
Vare.nr 88-2240
100G til 100G med en passiv direct attach cable (DAC) når du skal koble sammen to QSFP28-porter. Sannsynligvis den enkleste måten å bruke 100G på.
2 640 NOK
Finnes i flere varianter
Vare.nr 88-0205
88-0205 – 10G SFP+ LR, 1310 nm, SM, 10 km, DDM
8 220 NOK
Finnes i flere varianter
Vare.nr 88-0270
QSFP+ Direct Attach Cable til 4 x SFP+. Når du må koble sammen flere 10G-switcher til en 40G-switch.
982 NOK
Finnes i flere varianter
Vare.nr 88-3088
88-3088 – SFP+ 10G OTN 120 km Tunable DWDM ZR+ 80ch med FEC
37 380 NOK
Finnes i flere varianter
Vare.nr 33-0770
EX42000 serien fra Etherwan er et økonomisk og plassbesparende alternativ for industriell Ethernet, når man bare trenger noen få porter. Svitsjene tar bare 26 mm i bredde og har plasthus med kapslingsgrad IP30.
1 030 NOK
Finnes i flere varianter
Vare.nr 33-4740
Hvis du trenger to porter ut fra planlagt konverter, så har vi produktene for deg. Perfekt mellom kobber og fiber når du ikke ønsker å bruke mer aktivt utstyr for å få to RJ45-porter bak. Du kan raskt og enkelt forgreine fiberen i to retninger ved den kobberbaserte delen av nettverket.
685 NOK
Finnes i flere varianter
Vare.nr 33-4760
Switch med festevinger på sidene som kommer til å redusere installasjonstiden betydelig. Montering på vegg, under bord,i tak eller medieskap kan gjøres helt problemfritt.
217 NOK
Finnes i flere varianter
Vare.nr 33-0029
Denne smidige konverteren gir deg i tillegg til Etherwans vanlige gode kvalitet også fleksibilitet i hvordan den brukes. Begge modellene er SFP-baserte og har en RJ45-port. Men deretter skiller variantene seg fra hverandre på et par viktige punkter.
1 150 NOK
Finnes i flere varianter
Vare.nr 33-4750
33-4750 - 1x10/100/1000TX, 1x1000FX SFP, PoE 15,4W
1 680 NOK
Finnes i flere varianter
Vare.nr 06-8397
Cat.6 Utendørskabel med polyesterfilm-tetting for best vannbeskyttelse, 305m forpakning eller som metervare.
2 150 NOK
Finnes i flere varianter