Meny

Interferometertestet fiber – din garanti for stabilt høy kvalitet

Rask levering og kundetilpasset produksjon etter dine ønsker, små og store volum, alle lengder, alle farger, alle typer. Armerte kabler, vanntette kabler, Breakout-kabel, MPO-kabel, fibervogner og mye mer. Alltid 100 % 3D-/interferometertestet og LSZH (Low Smoke Zero Halogen).

 

testfiber100 % 3D/interferometertestet, din garanti for stabilt høy kvalitet!

For å virkelig sette pris på interferometertesten (3D-testen) som hver enkelt kabel gjennomgår, må man først forstå hvor ekstremt viktig det er at fiberendene møtes i kjernens absolutte sentrum. Den forutsetning for dette er at både glassflaten og ferrulens topp er slipt med meget høy presisjon. Interferometertesten gir et tredimensjonalt bilde av overflaten, og måleverdien sikrer at alle kontakter vi leverer, oppfyller strenge krav til presisjon.

Det er 3D-testen som utgjør en forskjell, ikke produksjonen

Vår produksjon er sannsynligvis ikke mye bedre enn hos andre kvalitetsleverandører, men det er den omfattende testen som gjør at du som kunde slipper å oppleve de kvalitetsvariasjonene som ellers kan oppstå. Produksjonen er et håndverk, og det vil naturligvis oppstå uønskede variasjoner. Det som er viktig, er at vi fanger opp dette allerede i produksjonen, slik at du som kunden kan være trygg på at du alltid får Direktronik-fiber som lever opp til forventningene dine. 

Den laveste prisen er ikke alltid billigst

En 3D-testet kabel koster naturligvis litt mer, men hva koster en feilsøking eller et driftsavbrudd som skyldes dårlig eller ujevn kvalitet?

Produktområder

Vare.nr 33-1590
Edge-Core ECS4120-serien er en serie Gigabit access-svitsjer med 10G opplenkeporter som passer netteiere som ISP-er (Internet service providers), MSO-er (Multiple system operators) eller i et tradisjonelt bedriftsnettverk perfekt. Svitsjen lar deg distribuere rask og flaskehals-fri tilkoblinger ved hjelp av avanserte OAM og IPV6 egenskaper helt til sluttabonnenten. Alle svitsjer har plass til 4stk 10Gigabit SFP+ opplenkporter.
5 130 NOK
Finnes i flere varianter
Vare.nr 17-1800
Tilkobingskabel hvit for villa. Tilkoblingskabelen utgjøres av en fiber ( Simplex). G657 for mindre bøyeradius. LSZH
56,90 NOK
Finnes i flere varianter
Vare.nr 38-1011
Endelig slipper du verktøy, blodhvite og sprukne negler når du monterer paneler og rackutstyr. Si farvel til den gamle kurvmutteren og velkommen til nye, smarte Rackstuds. En støpt plasttapp med skive og tommelskrue gjør det uendelig mye enklere og raskere å få utstyret på plass.
430 NOK
Finnes i flere varianter
Vare.nr 17-0399
Singlemode fiber har en tynn sentral kjerne. På grunn av dette reduseres antallet lysrefleksjoner som skapes av lyset gjennom kjernen, noe som senker dempingen og skaper muligheten for signalet å ferdes lengre. Vanligste standarden på singlemode fiber er 9/125.
50,40 NOK
Finnes i flere varianter
Vare.nr 33-1439
SFP+Cu Direct Attach er et produkt å bruke som kortere patcckabel i stedet for dyrere SFP-er og fiberkabel på hastigheter opp til 10GB.
115 NOK
Finnes i flere varianter
Vare.nr 33-2390
BiDi som i bidirectional/dobbeltrettet og WDM som i Wave Division Multiplexing. I en optisk fiber skjuler det seg cirka 40 tHZ (40 000 GHz) optisk båndbredde i det «lavdempende» spekteret. En 10G Ethernet-port utnytter altså bare en brøkdel av den ledige plassen.
325 NOK
Finnes i flere varianter
1 290 NOK
Finnes i flere varianter
Vare.nr 33-4307
BiDi som i bidirectional/dobbeltrettet og WDM som i Wave Division Multiplexing. I en optisk fiber skjuler deg seg ca. 40 THz (40000 GHz) med optisk båndbredde i det "lavdempede" spekteret.
1 290 NOK
Finnes i flere varianter
Vare.nr 16-8200
Et stort utvalg av strømskinner med DIN49440/schuko-utgang for både stående og liggende montering med alle tenkelige tilkoblinger til eksisterende strømforsyning. Enhetene tar kun én høydeenhet (HE) i racken.
446 NOK
Finnes i flere varianter
Vare.nr 33-1000
Muksen/demuksen leveres som standard med 4, 8, eller 16 kanaler. 4- og 8-kanalers fås i versjoner med og uten utvidelsesport. Utvidelsesporten gjør at du kan legge til flere kanaler ved et senere tidspunkt uten å ta hele kostnaden for ubenyttede kanaler direkte. Den enheten som du kjøper for utvidelse kan imidlertid ikke ha samme bølgelengder som den første enheten. Wideband-porten er akkurat som det høres ut, en bred port der du kan få inn et bredere spekter. Du kan for eksempel koble til en vanlig SFP som takler et bredere signal.
6 760 NOK
Finnes i flere varianter
335 NOK
Finnes i flere varianter
Vare.nr 33-0029
Denne smidige konverteren gir deg i tillegg til Etherwans vanlige gode kvalitet også fleksibilitet i hvordan den brukes. Begge modellene er SFP-baserte og har en RJ45-port. Men deretter skiller variantene seg fra hverandre på et par viktige punkter.
1 150 NOK
Finnes i flere varianter
Vare.nr 17-1850
Tilkobingskabel hvit for villa. Tilkoblingskabelen utgjøres av en fiber ( Simplex). G657 for mindre bøyeradius. LSZH
58,50 NOK
Finnes i flere varianter
Vare.nr 16-8100
Et stort utvalg strømskinner med IEC320-C13 utgang for både stående og liggende montering med alle tenkelige tilkoblinger til eksisterende strømforsyning. Enhetene tar bare én høydeenhetet (HE) i racken.
293 NOK
Finnes i flere varianter
Vare.nr 17-0490
Den vanligste slipingen er UPC sliping der overflaten er lett rundet og fiberen kan møtes glass mot glass. APC sliping er lett konveks og noe vinklet for å få redusert refleksjonsdemping. Dette er ekstra viktig når man overfører videosignaler.
57,60 NOK
Finnes i flere varianter
Vare.nr 33-2385
BiDi som i bidirectional/dobbeltrettet og WDM som i Wave Division Multiplexing. I en optisk fiber skjuler det seg cirka 40THz (40000 GHz) optisk båndbredde i det “lavdempede” spekteret. En 10G Ethernet-port utnytter altså bare en brøkdel av den ledige plassen.
262 NOK
Finnes i flere varianter
Vare.nr 27-0011
27-0011 – 32 GB USB 3.1 Gen1 / 5 Gbps
155 NOK
Finnes i flere varianter
Vare.nr 05-0005
Den låsbare kontakten er universell og passer alle han-kontakter uansett i hvilket produkt de sitter. Det gjør det enkelt oppgradere eksisterende installasjoner med en ny sikrere strømforsyning uten andre problemer enn å bytte ut strømkabelen.
53,10 NOK
Finnes i flere varianter
Vare.nr 04-4090
04-4090 – Setup.exe for enklere installasjoner
1 630 NOK
Finnes i flere varianter
Vare.nr 33-4123
En SFP (small form-factor pluggable optical transceiver) Gigabit LX som gir Gigabit-hastighet opp til 20km på singlemode-fiber.
307 NOK
Finnes i flere varianter
Vare.nr 33-4240
10GBase-LR (long reach) for singlemode 20km bruker 1310nm bølgelengde. På avstand kortere enn 1km bør man bruke en demper på ca 2-3dB for å ikke risikere skade på mottakerens krets.
827 NOK
Finnes i flere varianter
Vare.nr 33-4518
33-4518 - 1550nm, CDR
10 110 NOK
Finnes i flere varianter
Vare.nr 05-9050
Den første virkelig gjennomtenkte hakefrie Cat6 patchkabelen på markedet hittil. En tynn, støpt plastbue med flenser på begge sider av festet sørger for at minimal kraft trengs for å løsne kontakten. Samtidig utgjør flensene den støtten plastuben trenger for å ikke skli av festet når kabelen trekkes bakveien på trange steder og kabelvaser.
22,20 NOK
Finnes i flere varianter