Meny

Interferometertestet fiber – din garanti for stabilt høy kvalitet

Rask levering og kundetilpasset produksjon etter dine ønsker, små og store volum, alle lengder, alle farger, alle typer. Armerte kabler, vanntette kabler, Breakout-kabel, MPO-kabel, fibervogner og mye mer. Alltid 100 % 3D-/interferometertestet og LSZH (Low Smoke Zero Halogen).

 

testfiber100 % 3D/interferometertestet, din garanti for stabilt høy kvalitet!

For å virkelig sette pris på interferometertesten (3D-testen) som hver enkelt kabel gjennomgår, må man først forstå hvor ekstremt viktig det er at fiberendene møtes i kjernens absolutte sentrum. Den forutsetning for dette er at både glassflaten og ferrulens topp er slipt med meget høy presisjon. Interferometertesten gir et tredimensjonalt bilde av overflaten, og måleverdien sikrer at alle kontakter vi leverer, oppfyller strenge krav til presisjon.

Det er 3D-testen som utgjør en forskjell, ikke produksjonen

Vår produksjon er sannsynligvis ikke mye bedre enn hos andre kvalitetsleverandører, men det er den omfattende testen som gjør at du som kunde slipper å oppleve de kvalitetsvariasjonene som ellers kan oppstå. Produksjonen er et håndverk, og det vil naturligvis oppstå uønskede variasjoner. Det som er viktig, er at vi fanger opp dette allerede i produksjonen, slik at du som kunden kan være trygg på at du alltid får Direktronik-fiber som lever opp til forventningene dine. 

Den laveste prisen er ikke alltid billigst

En 3D-testet kabel koster naturligvis litt mer, men hva koster en feilsøking eller et driftsavbrudd som skyldes dårlig eller ujevn kvalitet?

Vare.nr 17-1600
OM4 (Optical Multimode 4) 50/125 multimode fiber for å nå makslengden 550m for 10Gbit Ethernet (10GBaseSR) og er også tilpasset for 40G og 100G. En forfinet produksjonsprosess av selve glasskjernen, som er optimalisert for den svakere men billigere LED-laseren, gjør at man nå kan oppnå lengre avstand med høyere båndbredde.
73,80 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
Vare.nr 17-1966
Fiberpatch med Short Boot er ideell på trange steder. Ved å bruke Short Boot reduseres «kroppen» med ca. 50 % sammenlignet med en vanlig LC-kropp. Det gjør at den får plass selv på de trangeste stedene. Vår vanlige LC-kontakt er 28 mm, og vår LC Short Boot er 15 mm.
114 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
Vare.nr 17-1946
Fiberpatch med Short Boot er ideell på trange steder. Ved å bruke Short Boot reduseres «kroppen» med ca. 50 % sammenlignet med en vanlig LC-kropp. Det gjør at den får plass selv på de trangeste stedene. Vår vanlige LC-kontakt er 28 mm, og vår LC Short Boot er 15 mm.
148 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
Vare.nr 17-2000
Den vanligste slipingen er UPC sliping der overflaten er lett rundet og fiberen kan møtes glass mot glass. APC sliping er lett konveks og noe vinklet for å få redusert refleksjonsdemping. Dette er ekstra viktig når man overfører videosignaler.
64,40 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter