Meny

Vare.nr 112-1142

Fiber Checker – oppdag problemer med det blotte øye

Oppdag brudd, kompresjoner, for store svinger eller andre defekter i en fiberkabel med «Fiber Checker». Den sender synlig lys i fiberkjernen, som reflekteres ut gjennom isolasjonen, slik at du raskt kan oppdage feilen med det blotte øye. Les mer

Tilgjengelighet 7
Levering 1-2 dager
2 000 NOK eks. mva
  • Tilbehør

    Vare.nr112-1148
    537 NOK eks. mva
    Finnes i flere varianter
  • Produktbeskrivelse

    Som første skritt, før du bruker de mer kostbare dempingsmålerne som også krever lyskilde, er Fiber Checker et godt alternativ. Den er brukervennlig og krever ingen spesiell forkunnskap eller dokumentasjon av måleverdiene. Alle kan se lyset som reflekteres ut gjennom isolasjonen, og på den måten identifisere et område med høyere demping.

    Fiber Checker

    Pulserende eller fast lys

    Velg mellom pulserende og fast lys for å gjøre det enkelt å oppdage lyset under forskjellige forhold. Med en bryter på fronten veksler du mellom Constant Wave (CW) og Puls.

    Fiber Checker lyskilde dempingsmåler

    En hel familie med samme design 

    Instrumentet er godt designet, ligger godt i hånden og har en fjærende bøyle på baksiden, slik at det kan henges fast i brystlommen som en kulepenn. Fiber Checker er en del av en serie instrumenter med samme design, og som enkelt skiller seg ut ved hjelp av fargen på innkapslingen. Bygg din egen verktøykasse med produkter fra denne serien, slik at det blir enkelt for alle å vite hva som skal ligge i servicevesken.

    Integrer beskyttelse av lyskilden

    Et beskyttende lokk som sitter fast i instrumentet, sørger for at smuss ikke demper lyskilden over tid. I tillegg sitter lokket fast i instrumentet, slik at du ikke mister det.

    Fiber Checkar kan brukes for de fleste fiberkontakter på markedet, og leveres i et beskyttende etui.

    • Fungerer bra med opptil ca. 5 km lange fiberkabler (laserklasse 2M)
    • For både singlemode og multimode
    • 2,5 mm ferrul for SC/ST/FC
    • 1,5 mm ferrul for LC/MU med adapter
    • Varsler når du må bytte batteri
    • Drives av 2 stk. AAA-batterier
    • Mål: 132 x 34 x 19 mm

Alternativer for dette produktet

3 200 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter
Vare.nr112-1150
Baseenhet, uten SFP-modul
1 480 NOK eks. mva
Finnes i flere varianter