Meny

Vare.nr 33-4755

Mediaomformer med 100/1000-X SFP

Nå presenterer vi Direktroniks egen fiberomformer med full fleksibilitet! Omformeren har vanlig autosense 10/100/1000TX på kobbertilkoblingen (RJ45), men håndterer også både 100/1000FX over fibertilkoblingen. Les mer

Tilgjengelighet 13
Levering 1-2 dager
  • Teknisk spesifikasjon

    Interface
    SFP Dual Speed
  • Dokumenter

  • Produktbeskrivelse

    Nå presenterer vi Direktroniks egen fiberomformer med full fleksibilitet! Omformeren har vanlig autosense 10/100/1000TX på kobbertilkoblingen (RJ45), men håndterer også både 100/1000FX over fibertilkoblingen. Dette gjør at du slipper å tenke på å bytte enheten ved migrering til Gigabit. Eller hvis du for eksempel har flere fiberoppkoblinger med forskjellig hastighet på fiberen. Du trenger ikke å holde styr på flere forskjellige omformermodeller og kan trygt bruke en enkelt enhet til formålet.

    Dual speed-funksjonalitet på fibersiden

    Fibertilkoblingen består av et SFP-spor som lar deg velge hvilken type SFP som passer til nettverket ditt. Med funksjonen for 100/1000FX kan du naturligvis bruke både moduler av typen 100Base og 1000Base SFP. Enheten oppdager hva slags SFP som settes inn. 

    DIP-bryterens funksjoner

    Omformeren er så og si plug-n-play. Men med DIP-bryteren du har to valg, LFP på/av og FCL på/av.

    LFP Link fault pass through overvåker koblingens funksjonalitet

    Med LFP-funksjonen på får du mulighet til konstant overvåking av koblingens tilstand. Går koblingen ned og datatrafikken stanser opp, deaktiveres fiberporten, og laseren står ikke lenger og lyser unødvendig. Kobbersiden slås også av.

    FCL (Flow control) Når ulike hastigheter på fibersiden møtes

    Denne funksjonen rydder opp i eventuelle problemer når forskjellige hastigheter møtes. Med funksjonen på sørger enheten for at ingen store pakker (over 65500 bytes) sendes videre fra Gigabitsiden og kan kommunisere på riktig måte uten pakketap. Normalt styres og stilles denne funksjonen fra nettverkssvitsjen din, men denne funksjonen kan anses som en ekstra trygghet. Hvis du ikke ønsker å bruke denne funksjonen og har styringen på pakkestørrelsen i begge retninger, lar du bare DIP-bryteren stå i av-posisjon.

    Obs! Ikke glem å kjøpe til SFP-en! 

Alternativer for dette produktet

Vare.nr 33-4123
En SFP (small form-factor pluggable optical transceiver) Gigabit LX som gir Gigabit-hastighet opp til 20km på singlemode-fiber.
316 NOK
Finnes i flere varianter
Vare.nr 33-4130
1000Base-SX gjelder kun for multimode-fiber, og avstanden avhenger av hvilken fibertype som brukes. 220 m med 62,5/125 (OM1), 550 m med standard 50/125 (OM2) men helt opp til, og over 1 km med laseroptimalisert OM3 eller OM4. Disse SFP har DDMI, altså diagnosefunksjon.
251 NOK
Finnes i flere varianter